W te Święta pokaż komuś, że jest kochany…

Z dniem 1 grudnia zakończyły się w naszej szkole dwie mikołajkowe akcje charytatywne organizowane przez członków SK PCK.

W pierwszej z nich organizowanej  pod hasłem ,,Wszystkie dzieci są kochane” zbieraliśmy paczki, które św. Mikołaj wręczy w dniu 6 grudnia dzieciom z rodzin ubogich oraz podopiecznym ośrodków terapeutycznych. W sumie udało nam się przekazać organizatorom akcji 16 paczek sporządzonych przez klasy: I a, I b, I c, II c, II b, II c, II d,  II e,  III a, III b i III c.   

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w ten rodzaj przedświątecznej pomocy składamy gorące podziękowania. Za szczególne wsparcie tej akcji dziękujemy uczniom klasy II b, którzy przekazali aż 7 paczek mikołajkowych.

Dziękujemy również wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy sprawią, że na twarzach chorych dzieci ze szkoły przyszpitalnej szpitala św. Łukasza pojawi się uśmiech. Mamy wszyscy nadzieję, że ogromną radość sprawią dzieciakom pluszaki i własnoręcznie wykonane słodkości, które tak licznie przynosiliście przez ostatnie dni. 

Wszystkie te prezenty w dniu 30 listopada zostały przekazane organizatorom akcji

,,Dzieci zdrowe- dzieciom chorym”.

Pamiętajmy!  Warto pomagać …

Inspiratorem i organizatorem akcji tych zakończonych i tych jeszcze w trakcie jest opiekun SKPCK mgr Anna Krakowska

YouTube Preview Image

Share

Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych – Kraków 2017

W sobotę 19-go listopada 2016 roku w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie odbyły się eliminacje do OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH 2017. Miały one na celu wyłonienie 60 zespołów dwu osobowych, które w dniach 5-7 kwietnia 2017 roku zmierzą się w finale ogólnopolskiego turnieju. Podczas eliminacji zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach tj: test sprawnościowy (tor przeszkód specjalnie przygotowany przez organizatorów) oraz test wiedzy (zakres wiedzy ogólnej dotyczący służb mundurowych, historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie). W konkursie uczestniczyło łącznie 170 drużyn z całego kraju. XVI Liceum Ogólnokształcące im. AK w Tarnowie reprezentowali: pierwszy zespół (K7) Tomasz Jagła kl. IIID i Mariusz Flasiński kl. IIIA oraz drugi zespół (K8) Wojciech Dudek i Mateusz Paprocki z kl. IIA. Drużyna oznaczona nr K8 awansowała z drugiego miejsca natomiast drużyna K7 z miejsca szóstego.

Uczestnikom turnieju i opiekunowi drużyn mgr Piotrowi Duszy gratulujemy wspaniałych wyników.

Poniżej zamieszczamy szczegółową tabelę z wynikami.

tabelka

Szczegółowa tabela z wynikami : pobierz

Share

Zajęcia w Pracowni Psychologicznej MORD w Tarnowie

Dzięki współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie nasi uczniowie wielokrotnie mogą uczestniczyć w ćwiczeniach oraz zajęciach w terenie. Młodzież pierwszej klasy o profilu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego 24 listopada uczestniczyła w zajęciach w Pracowni Psychologicznej tarnowskiego MORD-u. Ciekawy wykład  był tylko  wstępem do obszernych ćwiczeń, które w sposób aktywny prowadziły nas w arkana psychologii komunikacyjnej. Najczęstsze problemy kierowców, sposób pracy z piratami drogowymi, etapy szkolenia kierowców zawodowych, proces badań osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu oraz środka działającego podobnie do alkoholu- to tylko niektóre omawiane zagadnienia. Młodzież mogła również sprawdzić się w praktyce, uczestnicząc  w badaniach prowadzonych przez psychologa komunikacyjnego . Pracownia wyposażona jest w nowoczesną aparaturę diagnostyczną umożliwiającą prowadzenie badań według aktualnych standardów, dysponuje salą badań grupowych oraz nowoczesną ciemnią, gdzie wykonywane są badania widzenia zmierzchowego i reakcji na olśnienie. Zdecydowanie zajęcia stały pod znakiem uśmiechu i zadowolenia.

Share

Kolejne rozgrywki w ramach tarnowskiej licealiady

Tegoroczny halowy Piłkarski Turniej Chłopców odbył się w Hali CKZiU przy ulicy Chemicznej w Tarnowie. Do rywalizacji o miano najlepszych „Futsalowców” przystąpiło aż 25 zespołów. Podopieczni Pana Bartosza Dąbrowskiego reprezentowali XVI Liceum Ogólnokształcące rywalizując w grupie E. Wśród naszych rywali znaleźli się: ZSO Nr II, RZSZ, III LO oraz ZSME w Tarnowie. Rywalizacja o punkty trwała aż do ostatniej minuty, a o awansie do fazy finałowej zadecydował zaledwie 1 pkt. Pomimo dużego zaangażowania naszego zespołu i bardzo dobrego stosunku bramek 7-2, podczas finałów naszą grupę reprezentować będzie ZSO Nr II w Tarnowie. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród naszych piłkarzy, aż 7 z 13 osób to uczniowie klasy 1A o profilu wojskowym. Gratulujemy!

Rozegrane mecze:

XVI LO – ZSO NR II     0 – 1

XVI LO – ZSME            3 – 0

XVI LO – III LO           2 – 0

XVI LO – RZSZ            2 – 1

 

 Uzyskane miejsca:

  1. ZSO Nr II w Tarnowie 10 pkt.
  2. XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie 9 pkt.
  3. ZSME w Tarnowie 6 pkt.
  4. III LO w Tarnowie 4 pkt.
  5. RZSZ w Tarnowie 0 pkt.   

Share

Dni Honorowego Krwiodawstwa

W piątek 25 listopada w Auli Tarnowskiej Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta Gala Honorowego Krwiodawstwa PCK . Dzięki relacji fotograficznej widać  jak nasi uczniowie aktywnie w niej uczestniczyli prezentując dumnie mundur XVI LO. Uroczystość  związana była z odznaczeniem zasłużonych działaczy klubów honorowego Krwiodawstwa PCK, wśród których wyjątkowy order od Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego pan Stefan Wrona. Na zakończenie gali nasi uczniowie złożyli światła pamięci, by uczcić pamięć zmarłych działaczy klubów Honorowego Krwiodawstwa.

Share

FILMY (NIE)WSKAZANE

Drodzy kinomaniacy! Zapraszamy na następne spotkanie z kinem – kinem, które mówi. Jeśli pierwszy film poruszył Waszą duszę i skłonił do przemyśleń- zapraszamy.

Spotkanie w najbliższy poniedziałek 28 listopada o godzinie 15.00 w sali nr 4.

Zapraszamy Joanna Szmyd i Ewa Janas

Share

Uczniowie klas pożarniczych w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie

W dniu 24 listopada uczniowie klas pożarniczych wraz z młodymi druhnami i druhami OSP w Skrzyszowie i Tuchowie w ramach autokarowej wycieczki odwiedzili Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Zapoznali się z systemem naboru do Szkoły i codziennym życiem kadeta. Uczniowie spotkali się z starszym kolegą – absolwentem XVI LO a obecnie kadetem II rocznika SA PSP i Szymonem Mrozem.

Share
1 2 3 4