Walentynki

14 lutego świętowaliśmy Walentynki. Była tradycyjna poczta walentynkowa, ale także przedstawienie przygotowane  przez uczniów klasy 2b i 2c o współczesnych problemach Romka i Julki. Na koniec imprezy Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom dyplomy w różnych wesołych kategoriach (Megafon Roku, Mistrz Ciętej Riposty, Mistrz Sucharów, Francja Elegancja, Złote Serce, Oaza Spokoju, Luz Blues). Całości dopełniły śpiewające dziewczyny: Natalia Bebłowska 2a i Monika Świętek 2d.

Share

Ogłoszenie wyników!

logo_su128 października 2016 roku odbyły się szkolne wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 262 uczniów. Zwyciężył Dawid Prusak z klasy 2 d zdobywając 122 głosy. Na Emanuelę Delę z klasy 2 b swój głos oddało 96 uczniów. Pozostałe 44 głosy były nieważne.

Gratulujemy nowemu Przewodniczącemu i czekamy na spełnienie obietnic wyborczych.

Samorząd Uczniowski

Share

Debata nt savoir vivre

   Samorząd Uczniowski już po raz kolejny zorganizował debatę nt dobrego wychowania czyli savoiv vivre. Odbyła się ona 15.04.2016r, a poprzedzona została przeprowadzonym w klasach pierwszych i drugich konkursem dotyczącym zasad dobrego wychowania. Pani Dyrektor wręczyła zwycięskim klasom pamiątkowe dyplomy. Miejsce pierwsze zajęła klasa IIA, miejsce drugie ex aequo klasy: IA, IID, miejsce trzecie klasa IB.

   Debata nt zasad savoir vivre rozpoczęła się od wygłoszenia przemówień przez przedstawicieli samorządów klasowych. Następnie, zadawali oni pytania kierowane do widowni czyli uczniów naszej szkoły. W miłej atmosferze uczniowie naszej szkoły potwierdzili swoimi odpowiedziami, że kultura osobista i zasady dobrego wychowania są bardzo ważne w naszym życiu.

Share

Walentynki Szkolne

Dzień zakochanych jest tradycyjnie obchodzony w naszej szkole. W tym roku również. Samorząd Uczniowski z wielką dbałością opracował plan tego jakże ważnego wydarzenia. Wyjątkowa atmosfera w murach naszej szkoły, trwała cały piątek 12 lutego. Młodzież strojem w kolorze czerwonym-dziewczyny- chłopcy w marynarkach i czerwonych muszkach świętowali walentynki. Przez szkolny radiowęzeł, na każdej przerwie słychać było romantyczną muzykę. Bardzo ważnym i jednocześnie miłym akcentem tego dnia, były sprzedawane „słodkości” w kształcie serduszek. Zebrane fundusze, będą przeznaczone na kontynuację akcji „Szlachetna paczka”. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Share

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA”

paczka„Szlachetna Paczka” to projekt, który pomaga potrzebującym. Od 14 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodziny w potrzebie. Jest to świąteczna paczka. Jednak w paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Najważniejszym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”.

Ten jakże szlachetny cel, jest wyrazem naszej empatii i chęci bezinteresownej pomocy potrzebującym. Także nasza szkoła włącza się czynnie w ten projekt. Samorząd Uczniowski dnia 8 grudnia organizuje w szkole akcję sprzedaży „słodkości”. Odbędzie się ona na długiej przerwie od godz. 10.25- 10.40 oraz od 11.25-11.30.Liczymy na Waszą hojność.

Można także podarować konkretne, potrzebne rzeczy. Szczegółów dotyczących akcji, udziela opiekun SU M. Murczek-Zegar

Share

Akcja charytatywna „Przemów ludzkim głosem”

Październik jest „Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt”. W ramach XI akcji charytatywnej „Przemów ludzkim głosem”, Samorząd Szkolny przeprowadził na terenie naszej szkoły zbiórkę pieniędzy na schronisko dla zwierząt. Poprzez takie działanie, chcemy zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierząt. W schroniskach i azylach czekają dziesiątki zwierząt, które potrzebują naszej uwagi, przyjaźni i opieki. Zachęcamy do pomocy

Share
1 2 3 4