Szkolenie strzeleckie klasy wojskowej

Uczniowie klasy IA –  wojskowej  na Strzelnicy LOK w Tarnowie odbyli szkolenie strzeleckie z broni pneumatycznej. Zajęcia poprzedzone były zajęciami teoretycznymi  z zasad posługiwania się bronią i  umiejętnościami poprawnego zgrywania przyrządów celowniczych. Po omówieniu warunków bezpieczeństwa uczestnicy przystąpili do zajęć praktycznych, które odbywały się w ramach zajęć z przysposobienia wojskowego pod czujnym okiem  opiekuna, instruktora  i nauczyciela pana mgr Piotra Duszy.

Share

Akcje charytatywne

W ubiegłym tygodniu na terenie szkoły zostały przeprowadzone dwie akcje charytatywne.

Pierwsza z nich została zorganizowana  pod hasłem ,,Dzieci zdrowe – dzieciom chorym”  i była kolejnym etapem działań  w ramach współpracy ze szkołą przyszpitalną działającą w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w organizację i przygotowanie Mikołajkowego Kiermaszu Słodkości dla dzieciaków przebywających w szpitalu.

Po raz kolejny uczniowie klas I, II I III naszej szkoły wzięli udział w XIX już  edycji akcji ,,Wszystkie dzieci są kochane” zorganizowanej przez Towarzystwo Powszechnej Pomocy ,,Serce”, ODN oraz SU III LO w Tarnowie. W ramach tego przedsięwzięcia udało się   skompletować 17 paczek mikołajkowych, które w piątek zostały przekazane do Biura Organizatora akcji.

Święty Mikołaj wręczy je w dniu 6 grudnia dzieciom z rodzin ubogich oraz podopiecznym ośrodków terapeutycznych.

Za Wasze wielkie serducha , otwarte na potrzeby innych serdecznie dziękujemy…

Share

Uwaga! Pełnoletni Uczniowie!

XV Akcja Charytatywna Tarnowska Kropla ,,Święty Mikołaj inaczej… dzieląc się szpikiem dajesz życie”.

W najbliższą środę 6 grudnia możecie  dołączyć do potencjalnych honorowych dawców szpiku kostnego polskiego  Rejestru PL-3, Ośrodka Dawców Szpiku Medigen z Warszawy, Fundacji Przeciwko Leukemii z Warszawy  i Stowarzyszenia ,,Kropla”z Tarnowa.

Chętnych prosimy o kontakt z p. mgr Bożeną Ciurej lub z p. mgr Anną Krakowską.

Wyjście będzie zorganizowane!!!!

Zbiórka środków czystości dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej.

W odpowiedzi na apel tarnowskiego Stowarzyszenia Kropla w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie w naszej szkole zorganizowana będzie zbiórka środków czystości dla małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii  i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej.

Szampony, mydła w płynie, pampersy, chusteczki higieniczne i inne środki czystości i higieny osobistej prosimy przekazywać do p. Bożeny Ciurej lub p. Anny Krakowskiej.

Dziękujemy!

Share

Mikołajkowe Targi Pracy

29 listopada uczniowie klas 3A i 3C wzięli udział w MIKOŁAJKOWYCH TARGACH PRACY w obiektach Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie. Przy stoiskach wystawienniczych mieli możliwość uzyskania informacji na temat pracy stałej i krótkoterminowej prezentowanej przez przedstawicieli firm lokalnych i ogólnopolskich. Uczniowi mogli skorzystać z usług doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Podczas spotkania zaprezentowana została sieć Eures, która oferuje zatrudnienie w krajach Unii Europejskiej. 

Share

Pierwszy etap konkursu z języka angielskiego dla klas pierwszych

30 listopada odbył się pierwszy etap konkursu z języka angielskiego dla klas pierwszych. 10 osób przeszło do kolejnego etapu, który odbędzie się 30 stycznia 2018. Proszę zapoznać się z wynikami i wymaganiami do etapu 2. Gratulacje dla zakwalifikowanych do dalszego etapu. Good luck in the next round!

Wyniki quizu językowego dla klas 1

Lp Imię i nazwisko Klasa Wynik (na 20 pkt)
1 Magdalena Pięta 1c 14
2 Kacper Bieniek 1c 13
3 Magdalena Sowa 1d 10
4 Tomasz Skubisz 1a 9
5 Bartłomiej Tarasek 1c 9
6 Michał Kot 1d 8
7 Aleksandra Wilczyńska 1a 8
8 Natalia Charnicka 1c 7
9 Jakub Prokopowicz 1b 7
10 Krzysztof Kucharczyk 1b 7

 

Share

Zajęcia klasy policyjnej BRD w terenie

Uczniowie klasy Ib o profilu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego wraz z nauczycielem wychowania komunikacyjnego asp.  szt. Tomaszem Markiem uczestniczyli w służbie wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie. Na rozgrzewkę młodzież mogła od zaplecza zobaczyć specjalistyczny radiowóz, w którym oprócz klasycznego wyposażenia znajduje się agregat prądotwórczy, analizator spalin, dymomierz, przyrządy do pomiaru hałasu pojazdów,  przepuszczalności światła przez szyby pojazdów oraz  wysokości pojazdów.  Uczniowie przekonali się, że w środku radiowóz wygląda niczym biuro, w którym znajdują się meble, biurka, komputer, drukarka i skaner. Najważniejszym punktem zajęć były jednak ćwiczenia praktyczne, czyli kontrolowanie prędkość pojazdów, stanu technicznego, wyposażenia, wymaganych dokumentów oraz trzeźwości kierujących. Podczas służby zatrzymano m.in. kierującego autobusem wykonującego przewóz osób na linii regularnej, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, za co został ukarany mandatem karnym. Młodzież była również świadkiem pościgu za kierującym samochodem osobowym. Pierwszoklasiści pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

Share
1 2 3 176