Erasmus + w Tarnowie 28.11-2.12.2022. Projekt 'Respect’

W dniach 28 listopada – 2 grudnia mieliśmy okazję gościć naszych partnerów z Rumunii, Włoch, Turcji oraz Macedonii na wymianie międzynarodowej w ramach projektu Erasmus Plus „Respect yourselves, the others and the environment for a better future”. 

Podczas tygodniowego szkolenia, uczniowie z zagranicy, którzy przez cały czas mieszkali z rodzinami uczniów z naszej szkoły, brali udział w wielu zajęciach projektowych mających na celu przybliżenie im naszej kultury oraz realizację celu projektowego: czyli propagowanie ekologicznego transportu. W pierwszym dniu mieli okazję zobaczyć jak wygląda nasza placówka, wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy, uczyć się strzelania z broni pneumatycznej, a także zgłębić tajniki służby mundurowej. Następnie wszyscy udaliśmy się na wycieczkę do Zakopanego, aby móc pochwalić się perłą naszych gór oraz zobaczyć jak wygląda prawdziwa polska zima. Kolejne dni to warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie z zagranicy mogli skosztować naszych narodowych specjałów, czyli pierogów, konkurs wiedzy o krajach partnerskich oraz wycieczka do Krakowa. W ostatnim dniu wszyscy uczniowie biorący udział w wymianie w celu poznania miasta uczestniczyli w grze miejskiej, dzięki której zapoznali się z topografią naszego pięknego miasta, jego historią i kulturą. Na koniec dnia wspólnie biesiadowaliśmy podczas wieczoru pożegnalnego, a nasi partnerzy po uprzednim wręczeniu dyplomów uczestnictwa oraz drobnych pamiątek i długich pożegnaniach ostatni raz udali się do rodzin goszczących, aby w kolejnym dniu wrócić do domu. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli w organizacji wymiany oraz czekamy z niecierpliwością na kolejną, tym razem w Rumunii. 

Skip to content