„Śladami bohaterów Armii Krajowej”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Śladami bohaterów Armii Krajowej” zorganizowanym przez Fundację Wielkie Historie i PGE Fundację pod honorowych patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Światowego Związeku Żołnierzy Armii Krajowej. Zadaniem uczniów i uczennic było zbadanie historii swojej rodziny, miejscowości i regionu poprzez wywiady, wizyty w muzeach czy lekturę źródeł i opracowań. Na tej podstawie młodzież, w 3-osobowych grupach na wzór trójek, komórek konspiracyjnych w czasie okupacji, kręciła filmy w formule Instastories, a także opracowywała punkty szlaku pamięci polskiego podziemia w aplikacji ToTuBy. W efekcie konkursu powstało prawie 70 krótkich filmów przedstawiających znalezione historie. 9 XI 2022r. w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie ogłoszono 5 drużyn zwycięskich, wśród których były 2 z naszej szkoły. Uczennice Patrycja Kos, Nastał Milena i Meres Natalia z klasy 2b przygotowały historią związaną z Jackiem Popielem ps. „Lipek”; Klaudia Sumara, Dagmara Tymosiewicz i Kaina Kwoka z klasy 4c opowieść o Emilii i Andrzeju Nędzach. W konkursie brały udział Paulina Iwaniec , Lena Schmidt i Miłosz Mozgowiec, którzy przygotowali pracę o Franciszku Pyrku ps. „Jóźko”. Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Skip to content