I RAJD PAMIĘCI ŻOŁNIERZY 16 PUŁKU AK BATALIONU „BARBARA” – BRZANKA 22 06 2021r.

We wtorek 22 06 2021r. odbył się rajd poświęcony pamięci bohaterskim żołnierzom 16 PUŁKU AK BATALIONU „BARBARA”. Rajd rozpoczął się od spotkania z Panem Zygmuntem Pietkiewiczem przy grobie jego ojca, Pułkownika Jerzego Pertkiewicza. Żołnierza 16 PP AK Batalionu „Barbara”, patrona klas wojskowych naszego liceum. Kolejnym przystankiem na naszej trasie był grób Kapitana Jacka Popiela, najmłodszego żołnierza Batalionu „Barbara”. Spotkaliśmy się tam z jego synem Panem Markiem Popielem. Obydwaj synowie naszych bohaterów przedstawili nam krótko sylwetki i dokonania swoich ojców.
Następnym naszym przystankiem był pomnik pod Gilową Górą, skąd żółtym szlakiem udaliśmy się w kierunku Bacówki na Brzance, podążając szlakiem , który przebyli partyzanci w 1944r. Zatrzymaliśmy się przy miejscu mszy świętej, w której brał udział 16 PP AK i miejscowa ludność oraz przy tablicy upamiętniającej działania oddziału partyzanckiego. Ostatnim etapem było ognisko oraz integracja uczniów naszej szkoły na terenie Bacówki na Brzance. W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2c,2d i 2dg. Opiekunami uczniów byli: mgr Joanna Przygoda, mgr Bartosz Dąbrowski i mgr Tomasz Przygoda.