Nauka jazdy konnej

Drugi sezon uczniowie naszej szkoły rozwijają pasję, jaką jest jeździectwo. Do grupy dołączyli kolejni miłośnicy koni i jazdy konnej. Zajęcia odbywają się w Klikowskiej Ostoi Polskich Koni pod fachowym okiem instruktora -pani Małgorzaty.

Na pewno nie jest to sport łatwy. Wymaga wielu godzin pracy, wysiłku i cierpliwości. Rozpoczynając przygodę w siodle należy pamiętać o tym, że podstawowym elementem nauki jazdy konnej jest nawiązanie pozytywnej więzi z wierzchowcem. Gdy poczuje nasz spokój, opanowanie, cierpliwość, to mamy gwarancję, że odwdzięczy się nam tym samym.
Zalety jazdy konnej
Oprócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka – stymulacja niemal wszystkich mięśni ciała, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, poprawa wydolności serca, układu krążenia i ogólnej kondycji, a także obniżanie ciśnienia i napięć związanych ze stresem – jazda konna oddziałuje również na psychikę.Zwiększa pewność siebie, uczy odpowiedzialności, rozwija umiejętności współdziałania w grupie i obowiązkowość. Ponadto można przy tym zdobyć bezgranicznego przyjaciela – oddanego i wiernego.