II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KLAS MUNDUROWYCH

Warszawska Akademia Sztuki Wojennej 5 października gościła uczniów szkół mundurowych biorących udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Klas Mundurowych w Grach Zespołowych. Nasza Szkoła pod opieką pana Bartosz Dąbrowskiego oraz pana Łukasza Morawca uczestniczyła w dwóch konkurencjach: piłka siatkowa kobiet, a także piłka nożna męska na trawie. Tradycyjnie o godzinie 10.00 po oficjalnym i uroczystym powitaniu wszystkich drużyn pierwsi zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania, które potrwały aż do godziny 18.00.

Nasi piłkarze w składzie: Barszcz Marek, Bąk Jakub, Chrabąszcz Sławomir (kontuzjowany w 4 minucie), Ciochoń Adrian, Filipowski Tomasz, Łątka Jakub, Jedynak Kacper, Kiełbasa Dominik, Milówka Maciej, Poręba Patryk, Ryczek Mateusz, Tomasik Konrad pod wodzą trenera pana Bartosz Dąbrowskiego zajęli 5 miejsce, ulegając w walce o 1/2 finału 1:2 zespołowi z Kościelec (brązowy medalista turnieju).

 

Faza grupowa:

Grupa Y:

  1. Solec
  2. Tarnów
  3. Płońsk

Tarnów awans z 2 miejsca

 

Faza pucharowa:

1/8 Finału:

Ostrołęka       4 – 1        Sejny

Czerwieńsk    0 – 2        Tarnów

Płońsk            0 – 1        Wyszków

Choceń           0 – 2       Otwock

1/4 Finału:

Solec                 2 – 1           Ostrołęka

Jasiński             0 – 0           Wyszków 

               karne: 4 – 5

Kościelec          2 – 1            Tarnów

Włoszczowa     3 – 0           Otwock

 

Tarnów 5 miejsce na 12 zgłoszonych drużyn.

 

Drużyna damska w składzie: Adamczyk Izabela, Gawłowicz Adela, Kubicka Aleksandra, Kucharzyk Izabela, Magdalena Ludwa, Nowicka Julia, Stęposz Irena, Szuster Marlena, Wąs Sabrina, Ziewacz Justyna, Zięcina Aleksandra i Zięcina Emilia pod opieką pana Łukasza Morawca po zaciętej walce uplasowała się na 6 miejscu z pośród 9 zgłodzonych drużyn.

 

Grupa C:

Tarnów     (15:6,15:11) 2 – 0                        Wyszków

Tarnów                          0 – 2 (10:15,11:15) Żelechów

Wyszków                      0 – 2 (8:15,8:15)     Żelechów

 

Grupa E – mecze o miejsca 3 – 6

Kościelec                      0 – 2 (12:15,7:15)     Otwock

Kościelec     (15:3,9:7) 2 – 1 (10:15)             Tarnów

Otwock  (15:10,15:10) 2 – 0                          Tarnów

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Solec
  2. Sejny
  3. Otwock
  4. Żelechów
  5. Kościelec
  6. Tarnów
  7. Płońsk
  8. Jasiński
  9. Wyszków

Serdecznie gratulujemy obu drużynom, a także życzymy dalszych sukcesów!