DZIEŃ HISZPAŃSKI W XVI LO

23 maja miał miejsce pierwszy Dzień Hiszpański w naszej szkole. Zorganizowany został przez p.Hannę Hermanowicz oraz p. Piotra Steca. Były to zajęcia dla uczniów z grup hiszpańskich XVI LO. Odbyły się liczne konkursy dotyczące muzyki, architektury, malarstwa, a także kinematografii – w końcu kino hiszpańskie jest muy bueno:)

Wyróżniono 3 uczniów, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w konkursie wiedzy o Hiszpanii oraz konkursie językowym „De viaje por España.” Nagrody ufundowane przez Instytut Cervantesa w Krakowie wręczono: Weronice Knap (2c) za I miejsce, Jakubowi Haderli (2b) za II miejsce oraz Faustynie Mróz ( 1b) za III miejsce.

Imprezę poprowadzili uczniowie z klasy 2c: Magdalena Pięta i Szymon Mroczek wraz z p. Hanną Hermanowicz- nauczycielem języka hiszpańskiego.Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wiedzy naszym uczniom.

Hasta la proxima.

Skip to content