WYNIKI XI EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO „FIT IN DEUTSCH”

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dębickiego  jak i okolic Krakowa. W konkursie wzięło udział łącznie 139 uczniów.

Gratulujemy wszystkim wysokiego poziomu językowego!!!

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu!

Wyniki na poszczególnych poziomach językowych są następujące.

Poziom językowy A1

1. miejsce- Weronika Karaś- Szkoła Podstawowa w Szczucinie  (opiekun p. Renata Sokołowska)

2. miejsce- Dominika Niemiec- Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie (opiekun p. Monika Stach)

3. miejsce- Małgorzata Kurkiewicz- Szkoła Podstawowa w Wojniczu (opiekun p. Dorota Michałek)

4. miejsce- Gabriela Król- Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnowie (opiekun p. Dominika Woskowicz)

4. miejsce- Kacper Beker- Szkoła Podstawowa w Szczucinie  (opiekun p. Renata Sokołowska)

4. miejsce- Wiktor Chorzępa- Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie (opiekun p. Monika Stach)

5. miejsce- Filip Gościński- Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni   (opiekun p. Agnieszka Stańdo)

6. miejsce- Oliwia Zielińska- Szkoła Podstawowa w Radgoszczy (opiekun p. Bogumiła Bator)

7. miejsce- Amelia Szczepanek- Szkoła Podstawowa w Brzozowej (opiekun p. Aneta Styrkowiec)

Poziom językowy A2

  1. miejsce- Adrian Ciochoń- Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie (opiekun. p. Daria Szydłowska)
  2. miejsce- Martyna Siejek- Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich koło Krakowa (opiekun p. Joanna Rokosz- Lechwar)
  3. miejsce- Patrycja Korniat- Pałac Młodzieży w Tarnowie (opiekun p. Jolanta Potępa)
  4. miejsce- Anna Starzyk- Społeczna SP nr 2 i Gimnazjum STO w Tarnowie (opiekun p. Izabela Samborska)
  5. miejsce- Inga Gawron- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie (opiekun p. Teresa Świętnicka)
  6. miejsce- Jakub Podlasek- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie (opiekun p. Teresa Świętnicka)
  7. miejsce- Julia Gadowska- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej (opiekun p. Izabela Romanowska)
  8. miejsce- Adrian Namysłowski- Szkoła Podstawowa w Gromniku (opiekun p. Aneta Styrkowiec)
  9. miejsce- Wojciech Mazurkiewicz- LO w Tuchowie (opiekun p. Beata Ryba- Niemiec)

Poziom językowy B1

  1. miejsce- Izabela Sumara- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie (opiekun p. Teresa Świętnicka)
  2. miejsce- Zbigniew Ziarek- III LO w Tarnowie (opiekun. Monika Kocoł)
  3. miejsce- Julia Sus- Pałac Młodzieży w Tarnowie (opiekun p. Jolanta Potępa)
  4. miejsce- Julia Osika- III LO w Tarnowie  opiekun (opiekun p. Monika Kocoł)
  5. miejsce- Igor Mendel- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku (opiekun  p. Dorota Woda)

Rozdanie nagród nastąpi w dniu 29 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) w auli PWSZ  w Tarnowie (C 17)               o godz. 15.00.

Uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowa oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego- Oddział Tarnów.

A Instytut Goethego w Krakowie zaprasza na sesję egzaminacyjną w dniu 18 maja 2019 r.

Prosimy laureatów o dopełnienie formalności i przesłanie zgłoszeń do Instytutu nie później niż do dnia 27 kwietnia 2019 r. z dopiskiem, iż są laureatami konkursu „Fit in Deutsch”.

Bezpłatne podejście do egzaminów otrzymują 3 pierwsze osoby na poziomie A1 i trzy pierwsze osoby na poziomie A2 oraz 1 osoba na poziomie B1.

Formularze na stronie Instytutu i Centrum Egzaminacyjnego w Tarnowie (na dole strony). https://pwsztar.edu.pl/instytut-humanistyczny/filologia-germanska/wspolpraca-instytutem-goethego/  

Zdjęcia z konkursu na stronie XVI LO- obie tury  http://16lo.tarman.pl/?p=59227

stronie PWSZ https://pwsztar.edu.pl/xi-edycja-regionalnego-konkursu-jezyka-niemieckiego-fit-in-deutsch-za-nami/

i na stronie miasta   http://www.tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Galerie-zdjec/Edukacja/Galeria-Edukacja-i-Nauka-2019/Fit-in-Deutsch-konkurs-jezyka-niemieckiego

Gratulujemy!

Opracowała: Agnieszka Juśko- Koordynator Konkursu