Miejsca na podium dla uczniów XVI LO w Tarnowie

Kompania honorowa, poczty flagowe, poczty sztandarowe, zawody strzeleckie, to dodatkowe wykonywane z ogromną  pasją zajęcia uczniów klasy wojskowej XVI LO im. AK w Tarnowie. A rzeczą najważniejszą jest nauka i dobrze zdany egzamin maturalny. Tak wygląda codzienność w Tarnowskiej Szesnastce.

Wydarzenia spektakularne dodają splendoru i ważności bycia Kadetem w klasie wojskowej.

Gromnik kwiecień 2018 zawody klas wojskowych w musztrze paradnej. Nasza szkoła zajmuje świetne,  trzecie miejsce na podium, zabrakło 1 punktu z piosenki marszowej.

Jeszcze nie przebrzmiały echa sukcesu i mamy kolejne spektakularne wydarzenie, zawody strzeleckie o „ Srebrny Muszkiet”. Dwie wspaniale drużyny ; chłopców i dziewcząt przechodzą jak burza przez rywalizację i zajmują wspaniałe drugie miejsce, tym samym wywalczyli wyjazd na Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie. Mgr Piotr Dusza opiekun i instruktor tych wydarzeń ma powody do dumy, szkoła również.

Sukcesy idą zawsze w parach – 24 kwiecień 2018 r. drużyna medyczna zajmuje pierwsze miejsce w 26. Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Są bezkonkurencyjny. Mgr Elżbieta Boroń nauczyciel ratownictwa medycznego w XVI LO nie ukrywa wzruszenia, chociaż była pewna zwycięstwa, bo uczniowie klas medycznych niejednokrotnie dali świadectwo ogromnej empatii wobec potrzebujących, wobec sytuacji w których sekundy decydowały o zagrożonym życiu i właśnie ONI potrafili wykorzystać je do maximum.  Bo życie dla nich jest najważniejsze.

W konkurencji indywidualnej karabin sportowy (ksp. 30 l.):

  • Justyna Czosnyka zajęła II miejsce z wynikiem 284 pkt.
  • Wojciech Chmura zajął III miejsce z wynikiem 280 pkt.

W konkurencji drużynowej:

  • drużyna chłopców zajęła II miejsce z wynikiem ogólnym 808 pkt.
  • drużyna dziewcząt zajęła II miejsce z wynikiem ogólnym 822 pkt.

Tym samym uzyskaliśmy kwalifikacje do etapu wojewódzkiego.

Wszystkim zawodnikom i  trenerowi Zespołów Strzeleckich mgr Piotrowi Duszy składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

Skip to content