Konferencja pn. „Transplantologia Twój Dar Moje Życie”

Kampania „DRUGIE ŻYCIE”

Transplantacja masz dar uzdrawiania –  7 marca 2018 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy kampanię mająca na celu rozpowszechnienie działań związanych  z transplantologią, dziedziną wiedzy  zajmującą się przeszczepianiem komórek, tkanek i narządów. We współczesnym świecie, przy bardzo szybkim tempie życia, ogromnym rozwoju cywilizacji powinniśmy znaleźć chwilę aby móc się pochylić nad zdrowiem i życiem, poznać najważniejsze wiadomości i prowadzić profilaktykę, aby nie było za późno!

 Temu mają służyć wszystkie zaplanowane działania w ramach prowadzone w naszej szkole, przez uczniów klas medycznych (Zofia Świętek, Julia Roman, Magdalena Sowa, Ilona Zając, Natalia Zając, Michalec Natalia, Jarmuła Patrycja, Angelika Onak)  Kampanii DRUGIE ŻYCIE.

Opiekunem grupy jest mgr Elżbieta Boroń pielęgniarka i ratownik medyczny, nauczyciel ratownictwa przedmedycznego.

Gośćmi naszej kampanii byli

  • dr Zbigniew Cholewa specjalista anestezjolog, kierownik Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala św. Łukasza w Tarnowie, Koordynator Transplantologii Szpitala św. Łukasza w Tarnowie, specjalista medycyny ratunkowej
  • dr Paweł Marzec wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie
  • Kamilka Stach uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie, Dziewczynka po przeszczepie szpiku kostnego

Transplantologia jako dział medycyny, początki transplantologii, problemy współczesnej  transplantologii, narządy do przeszczepu, optymalny dobór dawcy i biorcy jak również bardzo specjalistyczne zagadnienie „ antygeny zgodności tkankowej” to tylko niektóre zagadnienia poruszane w trakcie spotkania,  które nasi Goście omawiali w sposób szczegółowy i profesjonalny.

Dziękujemy za przekazaną wiedzę!

Czekamy na kolejne spotkania w ramach Kampanii.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image