A u nas już walentynki

Wyznanie miłości nigdy nie jest łatwe. Proste słowa zazwyczaj są tymi najważniejszymi.  Dzięki szkolnej skrzynce walentynkowej każdy uczeń naszej szkoły mógł w wyrazić swoją sympatię, a nawet te silniejsze uczucia.  Dzień 14 lutego jest wspomnieniem biskupa rzymskiego, który w  niezwykły sposób przysłużył się młodym zakochanym. Gdy cesarz Rzymu za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie, twierdząc, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin, Walenty złamał ten zakaz i  błogosławił śluby młodych. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r.

W naszej szkole tegoroczne walentynki były niezwykle sympatycznym wydarzeniem. Dzięki czerwonym elementom stroju uczniowie mogli uniknąć w tym dniu odpytywania, a po krótkiej zabawie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy 1a i 2b na twarzy każdego zagościł uśmiech. Szkolna „Randka w ciemno” z przymrużeniem oka pozwoliła wybrać parę zakochanych. Kulminacyjnym punktem okazało się ogłoszenie wyników plebiscytu na miss i mistera każdej klasy oraz nauczycieli. W zabawie społeczność szkolna wyróżniła mgr Lucynę Stanuszek oraz mgra Piotra Duszę. Gratulujemy !