Warsztaty języka niemieckiego z książką i aplikacją LEYO!!!

19 stycznia 2018 r. w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyły się warsztaty języka niemieckiego dla uczniów wszystkich typów szkół. W warsztatach tych, obok 8 innych grup z całego regionu, uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Juśko

Warsztaty prowadziły referentki Instytutu Goethego w Krakowie, p. Joanna Przybyłowska oraz p. Beata Hadasz, a całe przedsięwzięcie koordynowała p. Agnieszka Juśko- opiekun Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego w Tarnowie znajdującego się przy naszej szkole.

Uczniowie i nauczyciele mogli się dowiedzieć, jak połączyć klasyczne książki z nowymi technologiami. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na tablecie lub smartfonie książka „ożywa” i pojawiają się w niej dźwięki, muzyka, obrazki i quizy.
 
Połączenie książki z aplikacją stwarza ciekawe możliwości wykorzystania na lekcjach języka niemieckiego. Tym razem uczniowie pracowali z książką „Mein Atlas”. Była to niecodzienna lekcja geografii i kultury.

Książka ta jest do wypożyczenia (11 egzemplarzy) w Małym Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego w Tarnowie, które mieści się przy XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie.

W marcu/kwietniu PWSZ zaprasza również nauczycieli na specjalne szkolenie z zakresu tej aplikacji. Dodatkowe informacje na stronie Instytutu Goethego https://www.goethe.de/ins/pl/pl/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21140281