Żółty dzień życzliwości

Kilka dni temu cała Polska obchodziła Dzień życzliwości.  Życzliwość to życie w prawdzie, szczerości oraz pozytywnym stosunku do siebie i innych ludzi. W tym wszystkim na pewno pomaga życzliwość. Wystarczy jeden uśmiech, dobre słowo, a czasami ustąpienie miejsca w autobusie. Również w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z Panią Dyrektor przygotował niezwykle życzliwą rywalizację. We wszystkich  klasach  rozdano białe karteczki, na których każdy uczeń mógł wpisać życzliwe słowa dla koleżanki lub kolegi z ławki lub klasy. Sumując życzliwe słowa wyłoniono zwycięską klasę w konkursie:

I MIEJSCE   KLASA 2B – 997 SŁÓW

II MIEJSCE   KLASA 1C – 851 SŁÓW

III MIEJSCE  KLASA 2C – 657 SŁÓW

Najczęstsze życzliwe słowa jakie uczniowie kierowali do kolegów z klasy to: miłego dnia, przystojniak, proszę, dziękuję , przepraszam, jesteś super, ślicznie wyglądasz, jesteś wspaniały, szałowo wyglądasz, przystojny jesteś, jesteś zgrabna. Nagroda za zwycięstwo to dzień do dyspozycji z wychowawcą.

Aby było jeszcze bardziej wesoło i kolorowo w tym dniu obowiązywały żółte elementy garderoby, które symbolizują nic innego jak właśnie życzliwość. W tej konkurencji wygrała klasa ID.