Spotkanie uczniów XVI LO z Komendantem Policji w Tarnowie

Klasy policyjne to profil, który cieszy się w naszej szkole niezwykłą popularnością. Uczniowie gimnazjum mogą wybierać zarówno kierunek  Bezpieczeństwo ruchu drogowego, jak i Kryminalistykę z elementami kryminologii. Ogromnym sukcesem naszej szkoły jest fakt, że nasi absolwenci we wspaniałej większości ubiegają się o pracę w wybranym już w liceum kierunku. Dużym wydarzeniem była zatem studyjna konferencja z pracownikami Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie: mł. ins. Mariuszem Dymurą, naczelnikiem komendy Robertem Kozakiem, asp.  szt. Tomaszem Markiem oraz kryminologiem Arturem Główczykiem. Tematem była orientacja zawodowa oraz struktury komendy. Komendant Mariusz Dymura skupił się na wymaganiach podczas egzaminów wstępnych. Omówiono zasady testów sprawnościowych i  psychologicznych oraz pytania testów wiedzy. Uczniowie poznali przebieg rozmowy kwalifikacyjnej oraz system punktowy procesu kwalifikacyjnego, po czym mogli zadać specjalistom pytania dotyczące nurtujących ich kwestii.