Święto Niepodległości w Tarnowie

Jak co roku z dumą w sercu i z podniesionym wysoko czołem uczniowie naszej szkoły nie tylko uczestniczyli w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości, ale również aktywnie współtworzyli oprawę tego święta. Mieszkańcy Tarnowa wraz ze znakomitymi gośćmi i Panem Prezydentem Romanem Ciepielą obserwowali pełen patosu przemarsz z tarnowskiej katedry przy wtórze mościckiej orkiestry, odczytanie apelu pamięci przez p. Piotra Duszę, który również poprowadził uroczystość oraz wciągnięcie na maszt polskiej flagi przez uczniów klasy wojskowej. Tego ogromnego zaszczytu uczniowie naszej szkoły dostępują od lat dzięki głoszeniu  patriotycznej postawy zapisanej pod hasłem „Semper Fidelis: Deo, Honori, Patriae, Literis”. Z dumą możemy dziś powtórzyć, że najwyższym dobrem jest wolna ojczyzna, o czym Polacy przekonali się po 123 latach niewoli. Za tę wolność dziękujemy dziś wszystkim, którzy poświecili swoje życie. To dzięki nim mogła 11 listopada na polskich domach powiewać biało- czerwona flaga.