„ORŁY NIEPODLEGŁOŚCI„ – prestiżowym wyróżnieniem szkoły

W dniu 30 października podczas gali niepodległościowej w tarnowskim teatrze dyrektor  szkoły Pani Ewa Witecka odebrała z rąk prezydenta Tarnowa Pana Romana Ciepieli  prestiżowe wyróżnienie statuetkę „Orły Niepodległości”.

                                                                   

Jak zapisano w laudacji „ za osiągnięcia wychowawcze i przekazywanie etosu walki o niepodległość kolejnym pokoleniom uczniów, za wieloletnie uświetnianie uroczystości patriotycznych oraz świąt państwowych w Tarnowie”.

Pani Dyrektor dziękując za uznanie powiedziała;

„Jestem szczęśliwa, jestem wzruszona i jestem dumna, że właśnie mojej szkole, XVI Liceum Ogólnokształcącemu przypadło tak wielkie wyróżnienie i zaszczyt w dniu szczególnym dla historii naszego miasta.

Jestem dumna lecz pełna pokory, bo w tej Statuetce bije czterysta, a może dużo więcej,  wspaniałych serc moich uczniów, moich nauczycieli, moich pracowników szkoły, rodziców moich uczniów. I właśnie im chciałabym gorąco podziękować za wieloletnią pracę, za znakomitą współpracę, za kreowanie programu patriotycznego, którego realizacja odniosła tak wielki sukces.

Proszę pozwolić mi na jeszcze jedno podziękowanie skierowane do Pana Jerzego Pertkiewicza. Panie Pułkowniku w imieniu całej szkolnej społeczności dziękujemy za inspirację, za to że jest Pan dla nas promotorem działań, a przede wszystkim za niepowtarzalną przyjaźń, którą obdarzył Pan nas wszystkich.  Z głębi serc dziękujemy i życzymy Panu wielu lat życia w dobrym zdrowiu.

Dziękuję Państwu.”

 

Jesteśmy jedyną szkołą w Tarnowie, która otrzymała tak  prestiżowe wyróżnienie. Umiejscawia szkołę  na bardzo wysokiej pozycji  na mapie oświatowej Tarnowa.  Otwiera przed nami wiele nowych i  znakomitych możliwości, które poprzez dalszą pracę będziemy mogli wykorzystać dla dobra szkoły i uczniów.

Jesteśmy dumni i jednocześnie zobowiązani !!