Akcja charytatywna ,,Złotówka na budowę hospicjum” w Tarnowie

Począwszy od 17 maja  w ramach V Akcji Charytatywnej ,,Złotówka na budowę hospicjum” na terenie naszej szkoły trwać będzie zbiórka środków pieniężnych przeznaczonych na budowę pierwszego w Tarnowie hospicjum stacjonarnego Via Spei.

Organizatorami akcji są Fundacja Kromka Chleba oraz Centrum Wolontariatu „Empatia”, a koordynatorem szkolnym opiekun i członkowie SK PCK działającego w naszej szkole.

Hospicjum będzie służyło chorym, których nie brak, mimo coraz bardziej zaawansowanych metod leczenia nowotworów. Osoby nieuleczalnie chore znajdą tu profesjonalną opiekę medyczną, psychologiczną i duchową.

Liczymy na wsparcie akcji przez społeczność  XVI LO i z góry dziękujemy za współpracę i solidarność z osobami potrzebującymi naszej pomocy i życzliwości.

Opiekunem grupy wolontariatu w szkole jest mgr Anna Krakowska.