„Poranki z grami”- zajęcia dla grup szkolnych uczących się języka niemieckiego

Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego zaprasza na „Spielvormittage”- „Poranki z grami”- zajęcia dla grup szkolnych uczących się języka niemieckiego.

Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej zaprasza młodzież na niekonwencjonalne zajęcia z języka niemieckiego.

„Spielvormittage” odbywają się z inicjatywy Instytutu Goethego w Krakowie i przy wsparciu organizacyjnym TIO oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego- Oddział Tarnów, a prowadzone są przez Panią Agnieszkę Juśko, opiekuna Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego, wiceprezes PSNJN- Oddział Tarnów oraz lidera języka niemieckiego TIO.

Zajęcia są częścią składową całorocznego projektu prowadzonego przez Instytut Goethego pt: „INSTYNKT GRY”! Młodzież ma doskonałą okazję do nauki języka przez zabawę, a nauczyciele mogą zaczerpnąć pomysły na własne lekcje. Obok gier językowych (Memory, Domino) w programie spotkań znalazły się popularne niemieckie gry planszowe, jak np. „Geistesblitz” czy też „Die Maus mit Köpfchen“. Na zwycięzców czekają drobne upominki. Nauka języka poprzez grę jest motywująca, angażuje uczucia i sprawia wiele radości. Uczniowie szkół gimnazjalnych w mniej konwencjonalny sposób poznają Niemcy od Morza Bałtyckiego przez Berlin, Schwarzwald po Alpy. Poprzez gry uczniowie poznają słownictwo, ćwiczą struktury gramatyczne oraz nabywają wiedzę z zakresu realioznawstwa.

Spotkania te będą odbywać się cyklicznie w budynku MCDN ODN w Tarnowie oraz w XVI LO, gdzie mieści się Centrum Biblioteczne. Spotkania mają również za zadanie przybliżenie działalności Małego Centrum Bibliotecznego- partnera Instytutu Goethego w Krakowie, które udostępnia materiały do nauki języka nauczycielom i uczniom, organizuje konkursy i akcje promujące nauczania języka niemieckiego w regionie.

Pierwsze zajęcia odbyły się już w czerwcu 2014 r. (Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej), a w nowym roku szkolnym w zajęciach 17 października uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Tarnowie wraz z opiekunem Panią Renatą Nowak, uczniowie Gimnazjum numer 11 z opiekunem Panią Iwoną Kordzikowską oraz uczniowie Gimnazjum w Ołpinach z opiekunem Panią Agatą Pyzik.

Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 28 listopada. Zgłoszenia bezpośrednio u opiekuna Centrum.

Fotogaleria na stronie oddziału:

http://www.tarnow.deutsch.info.pl/aktualnosci/pl/