Tarnowska Gala Wolontariatu – Wolontariusz roku 2016

,, Bez słów, bez kazania, bez rozgłosu,

w milczeniu, dobrym przykładem

Można ludziom  czynić

Nieskończenie wiele dobrego”.

9 grudnia w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyła się niezwykła uroczystość:  V Gala Wolontariatu ,,Wolontariusz Roku 2016”.  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnowa p. Roman Ciepiela.  Spotkanie było doskonałą okazją do promowania altruistycznych postaw młodzieży szkolnej i dorosłych, którzy swoim zachowaniem  i bezinteresowną pomocą  mogą być wzorcem dla innych.

Uroczystość zgromadziła najbardziej aktywnych wolontariuszy, którzy za swoją działalność  otrzymali wyróżnienia i nagrody.  Obserwując zaangażowanie tych osób zyskuje się wiarę w młode pokolenie.  Stają się oni dowodem na to, że istnieją wartości wyższe, które choć wymagają z naszej strony poświęcenia, to dają mnóstwo satysfakcji.    

Jedną z osób wyróżnionych w czasie Gali  była uczennica naszej szkoły,  klasy II e Patrycja Klimek. Serdecznie gratulujemy Patrycji miejsca w zaszczytnym gronie nagrodzonych. Doceniamy poświęcenie, wielkość serca i otwartość na potrzeby innych. Życzymy wiele sił do dalszej pracy wolontariackiej.

Opiekunem grupy wolontariatu, jest mgr Anna Krakowska, pierwsza osoba, która zaszczepia w uczniach te najwspanialsze wartości „ czynienia nieskończenie wiele dobrego”.