Kryminalistycy z Mielca – ambitni studenci i ich ciekawa pasja

indeksMieleccy pasjonaci zrzeszeni w ramach Koła Naukowego Kryminalistyki to niewielka grupa ambitnych młodych ludzi. Ich działalność, prowadzona pod doświadczonym okiem płk. Józefa Kubasa zyskała już uznanie nawet wśród pracowników WSPol w Szczytnie. Pani Ewelina, która jest v-ce liderem koła opowiada nam o priorytetach na niedaleką przyszłość:
 
„Planów mamy wiele, główny priorytet to wzięcie udziału w Zjeździe Kół Naukowych Kryminalistyki, wygłoszenie w jego ramach referatu na temat działalności nielegalnych sklepów funkcjonujących w sieci jak również uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie kryminalistycznym, w którym nasze koło startowało już dwukrotnie zajmując za pierwszym razem trzecie, a rok później drugie miejsce – w tym roku liczymy na najwyższy stopień na podium. Staramy się też promować uczelnię, głównie na wyjazdach takich jak ten. Nasz pomysł na tą kwestię jest typowy, choć rzadko spotykany w dzisiejszych czasach – nie stawiamy na komercję i reklamy, staramy się pracować u podstaw.”

Trójka młodych Mielczan wzięła również udział w dniach otwartych XVI LO w Tarnowie, które odbyły się 7 kwietnia br. Tam jako specjaliści, w asyście policji, straży pożarnej oraz uczniów liceum wtajemniczali przyszłych absolwentów pobliskich gimnazjów w tajniki pracy służb. Całe przedsięwzięcie cieszyło się sporą popularnością, a ich lekcje daktyloskopii, traseologii, osmologii czy mechanoskopii na pewno pomogą przyszłym licealistom w dokonaniu wyboru i przybliżeniu profilu tarnowskiej szkoły. XVI Liceum im. Armii Krajowej to elitarna szkoła w której od lat organizowane są rekrutacje do klas sprofilowanych pod kształcenie przyszłych funkcjonariuszy służb mundurowych.

Każdy uczeń uczęszczający do klasy mundurowej obowiązkowo nosi uniform stosowne do swojego profilu. Absolwenci okolicznych gimnazjów przy wyborze tej placówki mogą wybrać szereg specjalności w ramach których podejmą dalsze kształcenie. Są to profile: Wojskowy, Policyjny BRD, Policyjny kryminalistyczny, Pożarniczy, Ratownictwa medycznego. Uczniowie uczęszczający do tej szkoły sprawiają wrażenie nad wyraz kulturalnych, młodych ludzi. Są inteligentni, uśmiechnięci oraz – według relacji naszych studentów – bardzo towarzyscy. Wielu uczniów XVI LO dobrze zna się z reprezentacją koła naukowego która gościła w tarnowskiej szkole – pod czujnym okiem swojego mistrza studenci współpracują z dyrekcją tej szkoły, a na wspólne wyjazdy z chętnymi licealistami wybierali się już nie raz.

Zapraszamy do galerii: http://wcj24.pl/kryminalistycy-z-mielca-ambitni-studenci-i-ich-ciekawa-pasja/