Zimowy rajd integracyjny z elementami taktyki

W dniu 18.02.2016 r. klasa I A – wojskowa udała się na rajd na Słoną Górę. Od zbiórki o godz. 7.15 na dworcu kolejowym, po sprawdzeniu obecności, odjeżdżamy pociągiem o godz. 7.29 do stacji Łowczówek-Pleśna.

Rozpoczynamy zajęcia. Na początku instruktaż dotyczący warunków bezpieczeństwa i omówienie trasy marszu. Podchodzimy pod Słoną Górę, jest ciężko ale bardzo dobre warunki pogodowe ułatwiają nam zadanie. Na górze następuje zasłużony odpoczynek. Następnie poruszamy się marszem ubezpieczonym w kierunku Poręby Radlnej. W połowie drogi zatrzymujemy się na dłuższą przerwę, organizujemy ognisko i smażymy kiełbaski. Uczestnicy rajdu regenerują siły, teren zabezpieczony i sprawdzony możemy ruszać dalej. Jeszcze tylko jedno podejście pod Zawadę i widzimy Tarnów cel naszej wędrówki. Do końca trasy dotarliśmy ok. godz. 14.30. Zmęczeni ale szczęśliwi, nasza kondycja wzrosła. To dobra zaprawa przed wiosennym obozem szkoleniowym.

Rajd i zajęcia przygotował mgr Piotr Dusza, który wraz z mgr Bartoszem Dąbrowskim sprawowali opiekę nad całością wydarzenia.