Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów!

W dniu 30 września 2013r.(poniedziałek) nasza szkoła obchodzi Święto Patrona wpisane w 74. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Jest to również święto naszych Oficerów, Żołnierzy Armii Krajowej skupionych w Światowym Związku Żołnierzy AK  Koło Tarnów. Od momentu przyjęcia przez szkołę  imienia Armii Krajowej,  w tym dniu rocznicowym, uczniowie klas pierwszych  ślubują na sztandar, a następnie poprzez bardzo uroczyste pasowanie uzyskują tytuł Kadeta klasy wojskowej, policyjnej, pożarniczej, a także medycznej. Zarówno dla Waszych Pociech jak i dla całej szkolnej społeczności jest to wielkie święto i wielkie wydarzenie.

W tym roku szkolnym uroczystość ślubowania i pasowania jest wyjątkowa. Ostatni Partyzanci batalionu „Barbara” –  16 Pułku Piechoty Armii Krajowej,  płk Jerzy Pertkiewicz Kawaler Orderu Wirtuti Militari i kpt. Jacek Popiel , który w 1944 r. był najmłodszym partyzantem,  przekażą naszej szkole historyczny sztandar partyzancki batalionu „ Barbara” Łza się w oku kręci!

Szanowni Państwo!

Gorąco zapraszam do udziału w uroczystości , która rozpocznie się Mszą Św. w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00. Do Gości i Młodzieży homilię wygłosi ks. Biskup Andrzej Jeż.

Następnie udamy się na tarnowski Rynek i pod Grób Nieznanego Żołnierza aby zapalić światło pamięci.

Zachęcam Państwa do udziału w tym szkolnym wydarzeniu.

Dyrektor szkoły

Ewa Witecka