W te Święta pokaż komuś, że jest kochany…”

657Pod tym hasłem w listopadzie i grudniu w naszej szkole przeprowadzony został szereg akcji charytatywnych mających na celu zbiórkę funduszy przeznaczonych na pomoc przedświąteczną dla najbardziej potrzebujących. Inicjatorami podejmowanych działań byli członkowie SK PCK wraz z opiekunem, mgr Anną Krakowską.

Dzięki Waszej życzliwości i otwartemu na potrzeby drugiego człowieka sercu udało się nam:

-Zebrać 252,08 zł na akcję ,,Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup świątecznych paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin wielodzietnych z Tarnowa.

-Zakupić środki czystości przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej. W ten sposób odpowiedzieliśmy na apel stowarzyszenia ,,Kropla” i pomogliśmy dzieciom walczącym z chorobą nowotworową i ich rodzinom.

-W ramach akcji ,,Dzieci zdrowe – dzieciom chorym” przekazaliśmy materiały piśmiennicze, kolorowanki i książeczki edukacyjne dla dzieci ze szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Spotkanie z dzieciakami ze szkoły przyszpitalnej było dla nas wielkim przeżyciem.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli chęć i czas, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia uczynić piękniejszymi dla tych, którym na co dzień brakuje szczęścia i uśmiechu. Mamy nadzieję, że poczują się kochani…