Wojownicy kung fu docenieni

Reprezentanci Tarnowskiej Szkoły Kung Fu spotkali się w poniedziałek, 29 czerwca, z zastępcą prezydenta Piotrem Augustyńskim. Okazją do spotkania był sukces tarnowian na Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu Tradycyjnego, z których przywieźli siedem medali. Oprócz samych zawodników doceniono również drugiego trenera reprezentacji kraju Roberta Maślankę.

Sportowcy odebrali gratulacje od zastępcy prezydenta, który życzył im kolejnych osiągnięć w rywalizacji z najlepszymi. Goście podzieli się swoimi wrażeniami z konfrontacji z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.
Przypomnijmy, że Tomasz Bilut w konkurencji form z mieczem Tai Chi i ze sztyletami dwukrotnie stanął na drugim miejscu podium, w formie ręcznej wywalczył brąz, a Kamil Zaród – srebro.
W kategorii walk „Sanda” Sebastian Tott uczeń XVI LO, kl. IIa i Paweł Bieszczad wywalczyli srebrne krążki w swoich kategoriach wagowych, a Adrian Włodarski stanął na najwyższym stopniu podium do 75 kg w kategorii wiekowej 15-17 lat.