KROPLA z SERCA

plakat_mord4Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w akcji zbiórki krwi „Kropla z Serca na Dzień Dziecka – dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych” organizowanej przez XVI LO im. Armii Krajowej i Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Pomysłodawcą akcji jest młodzież Klas Medycznych i Klas Policyjnych BRD XVI LO. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Według statystyk w ostatnim roku ok. 4000 dzieci w wieku od 0 do 14 lat uległo wypadkom samochodowym, ponosząc konsekwencje brawury, braku ostrożności, wyobraźni ludzi dorosłych. Dzieci są najmniej odpowiedzialne za te wypadki, a ponoszą największe obrażenia. W dniu ich Święta możecie Państwo podarować im najcenniejszy LEK- KREW, która może wielu z nich uratować życie lub pozwoli szybciej powrócić do zdrowia.

W związku z wieloletnią współpracą Szkoły z Małopolskim Ośrodkiem   Ruchu Drogowego w Tarnowie, akcja odbędzie się podczas imprezy pn. „Bezpieczny Dzień Dziecka i Dzień Otwarty MORD” w dniu 1 czerwca 2015 roku w siedzibie MORD – u przy ulicy Okrężnej 2 w godzinach od 10 do 14.

Krew natomiast oddać będzie można w godzinach od 8 do 13.

Na Wszystkich, którzy zdecydują się na pomoc naszym MILUSIŃSKIM czeka wiele atrakcji związanych z Dniem Otwartym w MORD.

10 Przykazań wzorowego krwiodawcy

Akcja poboru krwi dla dzieci poszkodowanych w wpadkach samochodowych