Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów pierwszych klas mundurowych

22 października 2012 roku w salach tarnowskiego teatru odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych na uczniów klas mundurowych ( wojskowych, policyjnych, strażackich). Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością Panowie: Pułkownik mgr inż. Zbigniew Skurnowicz, komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Tarnowie, Komendant Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, I-szy zastępca, podinspektor mgr Mirosław Moryl, Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, I-szy zastępca młodszego brygadiera, mgr Robert Kłósek, którzy dokonali aktu pasowania. Specjalnym gościem była Pani Prezydent Miasta Tarnowa – Krystyna Latałowa, której dziękujemy za ciepłe i serdeczne słowa skierowane do naszych uczniów. Oczywiście na uroczystości nie mogło zabraknąć naszych Przyjaciół czyli byłych żołnierzy Armii Krajowej. Jak zawsze mogliśmy liczyć na ich życzliwość i wsparcie, za co serdecznie im dziękujemy.
Po zakończeniu części oficjalnej, zaproszeni goście przeszli do sali teatralnej, w której odbył się spektakl słowno-muzyczny pod tytułem: „Przeszłość zmienia się w legendę, a legenda
w rzeczywistość”. Tematyka spektaklu osadzona była w realiach naszego miasta i przenosiła nas w klimat 20-lecia międzywojennego. Aktorami byli uczniowie naszej szkoły, zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie. Młodzi aktorzy wykazali się niezwykłym talentem. Przedstawienie było piękne, wzruszające i na pewno na długo pozostanie w naszych sercach.

Dziękujemy !