Poligon 2017 – Siamoszyce

Obóz szkoleniowy to nie tylko ciężka praca, ale także wspaniała przygoda. Corocznie uczniowie klas pierwszych udają się na kilkudniowy wyjazd, którego celem jest przygotowanie ich do życia w mundurze. Tutaj nie liczy się nienaganna fryzura, nie ma znaczenia także marka obuwia. Tutaj podstawa to siłą ducha, wytrwałość oraz szeroki uśmiech. Wielogodzinne ćwiczenia pod okiem fachowców – kadry szkoleniowej Wyższej Szkoły  Bezpieczeństwa- to gwarancja profesjonalizmu.

Zdjęcia mówią  same za siebie – jeśli chcesz przeżyć przygodę swojego życia zapraszamy w szeregi uczniów XVI LO.

Share

Zajęcia fitness w PWSZ

W kwietniu i w maju grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach fitness w ramach współpracy z PWSZ.

Zajęcia prowadziły studentki uczelni pod okiem dr Beaty Nowak.

Prowadzące  na pierwszych zajęciach zaprezentowały nam układ ćwiczeń na stepie :

 • Ćwiczeń rytm muzyki tanecznej polegających na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby tworząc w całości układ choreograficzny. Ćwiczenia na stepie miały charakter ogólnorozwojowy a jednocześnie poprzez trening aerobowy korzystnie wpłynął na spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie układu oddechowego.

Kolejne zajęcia miały charakter typowo taneczny –dance aerobik. 

 • Dance aerobik pozwala nie tylko na poprawienie krążenia, ale również i na poprawienie kondycji oraz koordynacji ruchowej, a także na spalenie zbędnych kilogramów oraz poprawienie koncentracji i samopoczucia. Dzięki połączeniu ćwiczeń aerobicznych z tańcem pozwala świetnie rozładować stres oraz emocje.

 

Pomimo dużego wysiłku każde zajęcia kończyły się pełne zadowolenia i uśmiechu na twarzy z zapytaniem – „kiedy przyjdziemy kolejny raz”?

Share

1 miejsce w Finale Wojewódzkim Zawodów Sportowo-Obronnych

Miło nam poinformować, że uczniowie Naszej Szkoły w składzie: Kamil Buczek, Dawid Pacura oraz Wojciech Dudek wygrali Finał Wojewódzki tegorocznej edycji zawodów sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze 2017”. Rywalizacja odbyła się w Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, a wśród konkurencji znalazły się: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie, bieg na orientację oraz podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna. Do uczestnictwa w zawodach uczniowie przygotowywali się pod okiem Pani Elżbiety Boroń oraz Pana Bartosz Dąbrowskiego. Gratulujemy!

Share

TACY JESTEŚMY

Drogi Gimnazjalisto!

Zapraszamy Cię do liceum mundurowego!

Do szkoły innej  niż pozostałe licea!

XVI LO to twardy charakter, to wstęp do studiów i zawodów, które zawsze będą atrakcyjne na rynku pracy.

Mundur doda Ci godności i powagi oraz szacunku ze strony innych ludzi.

W naszej szkole:

 • zdobędziesz  świadectwo maturalne na dobrym poziomie
 • na świadectwie klasy trzeciej  będziesz miał wpis o ukończeniu rodzaju klasy mundurowej – a to się liczy na studia
 • przygotujesz się do egzaminów sprawnościowych
 • precyzyjnie zaplanujesz swoją przyszłość
 • będziesz miał możliwość rozwoju osobistego
 • odniesiesz sukcesy edukacyjne i sportowe
 • nauczysz się podejmować wyzwania
 • zrealizujesz swoje pasje
 • z dumą będziesz strzegł dorobku kultury i tradycji narodowej
 • odnajdziesz się w wolontariacie
 • zawiążesz trwałe przyjaźnie
 • przeżyjesz przygodę życia
 • zabawa Cię nie ominie

 

bo                    XVI LO to PRIMUS INTER PARES

 

Share

Konkurs na znaczek pocztowy

W miesiącu kwietniu nasza szkoła przystąpiła do konkursu plastycznego „Świat oczami młodych” jest to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka! Twój projekt oraz nazwisko znajdzie się na znaczkach wydanych w nakładzie 80 tys. egzemplarzy, będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów. Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczka pocztowego, które przedstawiają szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Znaczki, oprócz wartości praktycznej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element prozdrowotnej edukacji.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

 • pierwszym etapem było zgłoszenie projektów na szkolnym pikniku „Czas na zdrowie”,
 • następnym etapem jest wybór trzech najlepszych projektów na terenie placówki, dokonany drogą głosowania społeczności na szkolnej stronie Facebook. W tym celu na w/w stronie wyeksponowaliśmy zgłoszone projekty.

Zapraszamy do głosowania na szkolne prace konkursowe do 3 czerwca włącznie.

Ogłoszenie wyników na szkolnej stronie internetowej.

Share

Konkurs Literacki „Herbert znany i nieznany”

W czwartek 25 maja 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie Szkolnego Konkursu Literackiego „Zbigniew Herbert znany i nieznany”, zorganizowanego przez panie polonistki mgr Marę Zygadło-Pawłowską i mgr Joannę Szmyd. Gala wręczania trzech pierwszych nagród miała interesującą oprawę artystyczną, przybliżającą sylwetkę Zbigniewa Herberta szkolnej społeczności XVI LO oraz najważniejsze utwory w dorobku poety, które wywarły ogromny wpływ na budowanie moralnego dekalogu Polaków.

Przypomnijmy: Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach. 3 kwietnia o godzinie 8.00 nad pisemnym testem zasiadło 39 uczniów z klas pierwszych i drugich. Praca składała się z 5 części. O wysokim stopniu trudności świadczy fakt, że nikt z piszących nie uzyskał maksymalnego wyniku. Do drugiego etapu przeszło 10 najlepszych osób.

Przed nimi stanęło zadanie literackie: napisanie eseju interpretacyjnego na wybrany temat spośród 5 proponowanych. Patronat honorowy nad konkursem  objęło Stowarzyszenie „ Tarnowska Szesnastka”, które ufundowało pierwszą nagrodę w wysokości 200 złotych. Pani dyrektor mgr Ewa Witecka wręczyła nagrody rzeczowe laureatom trzeciego i drugiego miejsca: Krzysztofowi Bodziochowi i Emanueli Dela. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IIB Kinga Firmuga, która otrzymała z rąk Pani Dyrektor i prezesa Stowarzyszenie „Tarnowska Szesnastka”, pani mgr Moniki Krzysztoforskiej, dyplom i czek na kwotę 200 złotych.

Share

Wojewódzkie zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety”

W dniu 18.05.2017 r. na Strzelnicy Sportowej w Tarnowie odbyły się eliminacje strefowe w Ogólnopolskim Turnieju „O Srebrne Muszkiety 2017”. XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej reprezentowali następujący zawodnicy:

 • drużyna dziewcząt: Monika Gabańska, Magdalena Grajdura i Agnieszka Stasica,
 • drużyna chłopców: Wojciech Chmura, Adrian Rusin i Michał Trczyński.

W konkurencji indywidualnej karabin sportowy (ksp. 30 l.):

 • Michał Tarczyński zajął III miejsce z wynikiem 280 pkt.
 • drużyna chłopców zajęła II miejsce,
 • drużyna dziewcząt  zajęła III miejsce.

Tym samym uzyskaliśmy kwalifikacje do etapu wojewódzkiego.

W dniu 23.05.2017 r.  miał miejsce finał etapu wojewódzkiego zawodów.

Wyniki konkurencji: karabin sportowy (ksp. 60 l.) przedstawiały się następująco:

 • II miejsce w klasyfikacji zespołowej chłopców z wynikiem 1549 pkt.,
 • III miejsce w klasyfikacji zespołowej dziewcząt z wynikiem 1499 pkt.
 • II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół z wynikiem 3048 pkt. Wojewódzkie Zawody  Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety 2017” zakończyliśmy dużym sukcesem.

Wszystkim zawodnikom oraz opiekunowi i trenerowi drużyn mgr Piotrowi Duszy   składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Share
1 2 3 4