MATURA 2017

Drodzy Maturzyści!

Już za chwilę przystąpicie  do egzaminu maturalnego. Zdobytą wiedzę musicie należycie wykorzystać, aby wynik na świadectwie dojrzałości mógł być przepustką do realizacji Waszych zamierzeń, marzeń i dalszych działań.

Życzymy  „ połamania piór” i do zobaczenia w czwartek!

 

 

Społeczność Tarnowskiej Szesnastki

Share

Coś się kończy i coś się zaczyna

Trzy lata minęły jak jeden dzień. Był to czas poznawania przyjaciół, intensywnego wkraczania w dorosłe życie, nauki i rozwoju osobistego. To tutaj w pierwsze klasie w drzwiach stanęli młodzi ludzie, którzy lekko niepewni, musieli sprostać nowych wyzwaniom. Dziś, z bagażem doświadczeń i pięknych wspomnień, pożegnaliście wychowawców i mury XVI LO. Choć spotkacie się z kolegami ze szkolnej  ławy, nigdy już nie wrócą lekcje, zadania i sprawdziany, za czym z pewnością każdy maturzysta zatęskni. W dniu matur trzymamy za Was kciuki- wkraczajcie w dorosłe życie z sukcesami.

Share

Zajęcia w terenie

Dzięki zajęciom zorganizowanych przez  aspiranta sztabowego Artura Główczyka uczniowie klasy 2d mieli okazję odbyć warsztaty w Zespole  Przewodników Psów Służbowych, gdzie jak w raju mogli poczuć się miłośnicy czworonogów. Uczniowie klasy policyjnej dowiedzieli się  jakie rasy psów nadają się na służbę i zobaczyli  jak odbywają się ćwiczenia psów policyjnych.  Przewodnicy pokazywali możliwości  tych czworonogów- pod lupą znalazła się kwestia agresywności zwierząt, umiejętności poszukiwania zagrażających życiu materiałów oraz  wykonywanie komend. Trzeba pamiętać, że praca ze zwierzętami  opiera się przede wszystkim na wytrwałości i konsekwencji. Pies  staje się przecież prawdziwym partnerem dla policjanta i  może często uratować życie.

Share

Witaj Majowa Jutrzenko!

Konsytuacja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą.  Uchwalona w 1791 roku była reakcją na wolną elekcję oraz nadmiernie rozbudowane prawa szlachty. Wielu historyków uważa, że głównym powodem upadku kraju było nadużywanie prawa liberum veto, które od 1652 pozwalało każdemu posłowi na zerwanie Sejmu i odrzucenie wszystkich przyjętych przez Sejm uchwał.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konsytuacji 3 Maja uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Dyrekcję Gimnazjum nr 11 w Tarnowie w celu poprowadzenia uroczystości patriotycznych. Kompania honorowa wciągnęła uroczyście na maszt flagę narodową przy dźwiękach  Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość uświetniła swoją obecnością poseł na Sejm p. Urszula  Augustyn.

Share

Sukces naszych uczennic w konkursie ortograficznym „O złote pióro”

To już XVIII Dyktando Ortograficzne  „O złote pióro”. Tekst sprawił uczestnikom niemało problemów . W  szranki stają nie tylko tarnowscy specjaliści od języka, lecz także goście z całej Polski,  którzy chcą napisać słynne dyktando profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bogusława Dunaja. Do tej pory nikomu nie udało się napisać pracy  bezbłędnie. W tym roku możemy pochwalić się 3 miejscem uczennicy klasy 1c – Katarzyny Kozik – która z dumą odebrała nagrodę,  prezentując przy tym mundur klasy policyjnej o profilu kryminalistyka. Również nasza absolwentka Weronika Wantuch, obecnie studentka filologii polskiej, wywalczyła dzięki ogromnej płynności językowej 1 miejsce. Obie laureatki przygotowywały się pod opieką Pani Teresa Bryg. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Share
1 2 3 5