Spotkania opłatkowe

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy wyjątkowa atmosfera łączy wszystkich podczas śpiewania kolęd w rodzinnym gronie. Zanim jednak połamiemy się z najbliższymi, spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia z naszymi szkolnymi przyjaciółmi. Razem spędzamy mnóstwo czasu, osiągamy sukcesy, przeżywamy problemy, zatem tradycyjny opłatek jest w tym gronie niezwykle ważny. Uczniowie wszystkich klas niezwykle się postarali- biały obrus, barszczyk, uszka, świąteczne ciasta. Na koniec nasi muzycy grając i śpiewając przeszli przez szkołę, by wspólnym głosem zabrzmiały dźwięki kolęd. Świąteczna atmosfera ogrzała nasze serca… w końcu spotkamy się dopiero w Nowym Roku.

Share

Wycieczka klasy 2D do Krakowa

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa… A w Krakowie na Brackiej pada deszcz…Kraków od zawsze był natchnieniem dla artystów. Niepowtarzalny klimat, piękne zabytki. W byłej stolicy czas płynie inaczej. Bez względu na to ile razy Kraków nas gościł, ciężko tam nie wracać… i wracać- jak klasa 2d z wychowawcą. Z kim lepiej zwiedzać Wawel, spacerować nad Wisłą jeśli nie z nauczycielem geografii – wychowawcą p. mgr B. Ciurej. Wspomnienia zapisane zostały na fotografii..

Share

Wydział kryminalistyki – zajęcia klasy policyjnej

Komenda Miejska Policji w Tarnowie, referat techniki Kryminalistycznej, mgr Artur Główczyk kryminolog i nauczyciel podstaw nauk kryminologii i kryminalistyki w naszym liceum oraz uczniowie klas kryminalnych.

Warsztaty i laboratoria – tak wyglądały ostatnie przed przerwą świąteczną zajęcia klas I i II z kryminalistyki.

 •     taktyka, strategia kryminalistyczna, ślad kryminalny
 •     pojęcie ekspertyzy kryminalistycznej
 •     zasady polskiego procesu karnego
 •     psychologia zeznań i wyjaśnień (przesłuchanie świadka, podejrzanego)
 •     psychologia sądowa – teoria i praktyka (profilowanie psychologiczne   nieznanych sprawców zabójstw)
 •     zabezpieczenie dokumentów i badanie ich autentyczności
 •     identyfikacja rzeczy i osób (ekspertyzy – wariograficzna, broni, wypadku drogowego, osmologiczna, antropologiczna, daktyloskopijna, mechanoskopijna, genetyczna, informatyczna, alkohologiczna, toksykologiczna, śladowa)
 •     oględziny.
 •     przeszukanie
 •     zabezpieczenie dokumentów elektronicznych przed fałszerstwem
 •     kryminalistyczny ślad językowy

Tematyka bardzo ciekawa, część powtórzeniowa, dużo nowych wiadomości przekazywanych przez najlepszych specjalistów kryminologii i kryminalistyki KMP w Tarnowie

Teraz oczekujemy na sądowo-lekarskie oględziny ciała i zwłok.

Share

Licealiada – Piłka Siatkowa Dziewcząt

 W tym roku w ramach Licealiady Piłki Siatkowej Dziewcząt mecze rozegrano w Hali Sportowej TOSiR-u przy ulicy Krupniczej w Tarnowie. Do rywalizacji przystąpiło 14 żeńskich zespołów z tarnowskich szkół. Drużyna pod opieką Pani Ewy Dworak reprezentowała XVI Liceum Ogólnokształcące w składzie: N. Bebłowska, K. Mądel, M. Gruszka, P. Małek, A. Papaj, M. Wiśniewska, K. Brzozowska, O. Koper, E. Dela, N. Armatys. Nasza reprezentacja   rozgrywała mecze w grupie B grając z IILO 2:0, VII LO 0:2 , co pozwoliło nam wejść do półfinału. Dalsze mecze pomiędzy grupami rozegraliśmy z IV LO 0:2, ZSEG 1:1.Rywalizacja o wygrane sety trwała aż do ostatniej minuty, a o walce o miejsca medalowe zadecydował 1 set.

Share

„…Aby Inni Żyć Mogli”

W sobotnie popołudnie dnia 10 grudnia bieżącego roku, uczeń naszej szkoły Michał Garbacz okazał się właściwym człowiekiem we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Podczas oczekiwania na autobus, Michał był świadkiem upadku mężczyzny ze schodów. Nasz uczeń niezwłocznie przystąpił do działania, zaopatrzył ranę poszkodowanego a także zorganizował fachową pomoc i opiekę medyczną w postaci służb mundurowych i ratowniczych. Zachował przytomność umysłu i nie zbagatelizował powagi sytuacji, gdy inne osoby zgromadzone na przystanku odwróciły głowy i zignorowały całe zajście.

Jak bardzo było to kluczowe, okazało się dopiero kilka dni później. Wizyta poszkodowanego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wykazała, iż poszkodowany doznał pęknięcia podstawy czaszki. Gdyby nie Michał, jego zainteresowanie i wezwanie pomocy, sobotni wieczór mógłby skończyć się tragicznie dla osoby poszkodowanej.

Za spełnienie swojego obywatelskiego obowiązku, wynikającego również z członkostwa w szkolnej Sekcji Ratowniczej ‘EIR’, niezwłoczne podjęcie działań ratowniczych w trudnych warunkach, zorganizowanie fachowej pomocy i ocalenie życia ludzkiego, Michał Garbacz został dzisiaj nagrodzony pisemnym podziękowaniem oraz nagrodami rzeczowymi.

Życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów

Share

Szlachetna Paczka

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom naszej szkoły za udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Wspólnie przygotowaliście 14 paczek, które pojechały w miniony weekend do potrzebującej rodziny. podziekowanie237

sam_1515

Share
1 2