Pierwszy etap konkursu z języka angielskiego dla klas pierwszych

30 listopada odbył się pierwszy etap konkursu z języka angielskiego dla klas pierwszych. 10 osób przeszło do kolejnego etapu, który odbędzie się 30 stycznia 2018. Proszę zapoznać się z wynikami i wymaganiami do etapu 2. Gratulacje dla zakwalifikowanych do dalszego etapu. Good luck in the next round!

Wyniki quizu językowego dla klas 1

Lp Imię i nazwisko Klasa Wynik (na 20 pkt)
1 Magdalena Pięta 1c 14
2 Kacper Bieniek 1c 13
3 Magdalena Sowa 1d 10
4 Tomasz Skubisz 1a 9
5 Bartłomiej Tarasek 1c 9
6 Michał Kot 1d 8
7 Aleksandra Wilczyńska 1a 8
8 Natalia Charnicka 1c 7
9 Jakub Prokopowicz 1b 7
10 Krzysztof Kucharczyk 1b 7

 

Share

Wycieczka do Krakowa

W ramach realizacji projektu „Odyseja umysłu” w dniu 8.11.2017r. grupa uczniów z klasa 2c wraz z nauczycielem języka włoskiego wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem było zwiedzenie zbiorów Muzeum Narodowego ze szczególnym uwzględnieniem dzieła jednego z najwybitniejszych malarzy renesansu Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”. Jak łatwo się domyślić obraz ten zrobił na nas ogromne wrażenie. Udało się także obejrzeć ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim oraz pospacerować po krakowskim rynku.

Share

Jak to jest z tym językiem angielskim?

Wielu osobom wydaje się że potrafią czytać pisać i słuchać w tym języku, w końcu uczą się przecież tyle lat, a w przypadku konwersacji łapią powietrze w płuca i mogą powiedzieć tylko ……yyyyyy.    

Uczniowie XVI LO tak jak i wszyscy uczniowie szkół średnich zaczęli swoją przygodę z językiem angielskim już w przedszkolu lub szkole podstawowej, a na lekcjach języka angielskiego w ramach projektu” Odyseja Umysłu” próbują przyswajać pytania i odpowiedzi w tym języku. Następny krok to znalezienie przyjaciół z zagranicy i przeprowadzenie z nimi wywiadów. Najlepsze prace na których będą prezentowane pytania i odpowiedzi będą wystawione w dzień Otwarty Szkoły w kwietniu 2017 roku.

Share

Odyseja umysłu – WOK

W czwartek 16 lutego uczniowie klas IA oraz IB realizujący projekt „Odyseja Umysłu”  z wiedzy o kulturze zajmujący się tematem ,,Historia sztuki w zarysie”  realizowali dwa kolejne zagadnienia, na pierwszym etapie.

  1. Architektura Starówki Tarnowa w obiektywie.
  2. Historia sztuki w zarysie – szkic odręczny.

Celem działania było uzyskanie fotograficznej informacji na temat stanu architektury Starówki Tarnowa, poznanie jej  bogactwa i różnorodności. Uczniowie zmagali się zagadnieniem prawidłowego kadrowania fotografowanych budynków.

Drugie działanie ma na celu przybliżyć podejmowane zagadnienia z historii sztuki poprzez działanie praktyczne, dokładnie rysunek odręczny, jako szkic czarno – biały lub barwny.

Nauczycielem realizującym projekt jest mgr Agnieszka Tarczoń.

Share
1 2 3