III miejsce w tarnowskim projekcie „Zakochani w Tarnowie”

Kolejny sukces na koncie naszych młodych strażaków. Grupa pożarnicza z klasy 2b w składzie: Krzysztof Janik, Kacper Majta, Damian Pluta i Jarosław Łątka zajęła  3 miejsce w tarnowskim projekcie „Gry uliczne- ścieżkami zakochanych w Tarnowie”. Organizatorem było Stowarzyszenie KANON, a gra łączyła ciekawe elementy artystyczne, rozrywkowe, teatralne i filmowe. Tarnów jest wyjątkowym miastem. Jedni nazywają go perłą renesansu, inni dostrzegają w nim polski biegun ciepła. Wszystkie te zalety chłopcy ujęli w krótkim filmie. Rywalizacja była zacięta, dlatego wyjątkowo gratulujemy im tak wysokiej pozycji.

Share

Klasy pożarnicze w Krakowskiej Szkole Aspirantów

Uczniowie grup pożarniczych z klasy 1d oraz 2b w  czwartek 19 października odwiedzili kadetów ze Szkoły Aspirantów w Krakowie . Poznali zasady przyjęć na uczelnię , budowę specjalistycznego sprzętu oraz sposoby spędzania czasu w szkole . W samo południe  po wyjściu na wieżę Kościoła Mariackiego osobiście wysłuchali hejnału , po czym udali się do kościoła swojego patrona- świętego Floriana . Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w najstarszej jednostce na terenie Krakowa, czyli JRG 1 w Krakowie oraz JRG 4 W Krakowie. Był to nie tylko wspaniały czas nauki, ale także okazja do zdobycia umiejętności  pracy w zespole. Za organizację dziękujemy st.kpt. Robertowi Niczyporukowi.

Share

Zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego w przedszkolu

Zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym należy szczepić już u najmłodszych. Wraz z asp.szt. Tomaszem Markiem,  naszym nauczycielem wychowania komunikacyjnego uczniowie klasy 2b udali się do Przedszkola Publicznego nr 21 oraz Przedszkola Publicznego nr 6. Przeprowadzono tam zajęcia, których celem było przedstawienie przedszkolakom najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Forma zabawy okazała się nie tylko atrakcyjna dla dzieciaków, ale również naszych młodych policjantów. Z uśmiechem na twarzy opowiadali najmłodszym o sygnalizacji świetlnej, przechodzeniu przez ulicę oraz niebezpieczeństwie ze strony nieznajomych. Największą atrakcją okazała się jednak prezentacja radiowozu. Radość najmłodszych nieopisana!!

Share

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

We wtorek 10 października 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, odbywającego się pod hasłem Po polsku o historii. Ten wyjątkowy projekt edukacyjny to z jednej strony okazja do rywalizacji w tradycyjnym dyktandzie, z drugiej niecodzienna lekcja historii, która skłania do refleksji nad językiem ojczystym. Złotówka a sprawa polska to tytuł dyktanda tegorocznej edycji zmagań ortograficznych z historią w roli głównej.

Organizatorami Dyktanda Niepodległościowego są Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Share

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel jest przyjacielem, który powinien prowadzić młodych ludzi w kierunku odkrycia ich pasji, własnej drogi życiowej. Pomaga nie tylko w zdobywaniu wiedzy, ale również w odkrywaniu samego siebie.  Święto Komisji Dedykacji Narodowej to jednak dzień ważny nie tylko dla pedagogów, ale także dla wszystkich pracowników oświaty oraz naszych drogich uczniów. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował „Święto kota”, czyli wyśmienite otrzęsiny pierwszaków. Dzięki tej pełnej zabawy i uśmiechu grze, oficjalnie wstąpili oni w szeregi kadetów XVI LO. Zaciętą rywalizację wygrała  klasa 1a wraz z wychowawcą  mgr M. Krzysztoforską  na czele.

Jak co roku jest to Dzień Edukacji Narodowej  jest uroczystą okazją do wręczenia przez Panią Dyrektor nagród dyrektora dla nauczycieli, którzy wyróżnili się swoją pracą w ubiegłym roku szkolnym.  Gratulujemy!

Share

Dąbry 2017

Dramat partyzantów Plutonu Regina II rozegrał się w nocy 17 października 1944 roku. W bestialski sposób zostali oni zaatakowani przez podczas snu w wiejskiej stodole przez żołnierzy hitlerowskich Niemiec. Ucieczka była niemożliwa. Z oddziału liczącego 29 osób przeżyło jedynie 18 partyzantów. Jednak większość z tych, którym udało się ujść z życiem trafiło do obozu koncentracyjnego w Gross-Rosen. W miejscu gdzie kiedyś stała stodoła, dziś wznosi się drewniany krzyż oraz kamienny obelisk ufundowany przez X Tarnowską Drużynę Harcerek im. Partyzantów oddziału ‘Regina II’, na którym widnieje napis “Miejsce uświęcone krwią żołnierzy Armii Krajowej oddziału ‘Regina II’ poległym w walce o wolność Ojczyzny 17.X.1944 r.”

Upamiętniając wstrząsającą historię poległych partyzantów na miejsce ich śmierci przybyli przedstawiciele władz, harcerze, młodzi ludzie z duchem patriotyzmu wraz z naszą kompanią honorową oraz pocztem sztandarowym na czele. Niezwykle wzruszająca była również obecność partyzantów, w tym wielkiego przyjaciela naszej szkoły Pana płk. dra Jerzego Pertkiewicza.

Share
1 2 3 214