Szkolenie strzeleckie klasy wojskowej

Uczniowie klasy IA –  wojskowej  na Strzelnicy LOK w Tarnowie odbyli szkolenie strzeleckie z broni pneumatycznej. Zajęcia poprzedzone były zajęciami teoretycznymi  z zasad posługiwania się bronią i  umiejętnościami poprawnego zgrywania przyrządów celowniczych. Po omówieniu warunków bezpieczeństwa uczestnicy przystąpili do zajęć praktycznych, które odbywały się w ramach zajęć z przysposobienia wojskowego pod czujnym okiem  opiekuna, instruktora  i nauczyciela pana mgr Piotra Duszy.

Share

Zebrania

Szanowni Państwo!

Rodzice Uczniów klas I, II, III

 

Serdecznie Państwa zapraszam na spotkania z Wychowawcami klas  oraz na konsultacje w dniu  11 grudnia 2017 r., na godz. 16.30. (tj. poniedziałek) .

Obecni będą wszyscy nauczyciele uczący w klasach I, II, III.

Podczas spotkań Wychowawcy omówią  wyniki matur próbnych, bieżące wyniki nauczania, frekwencji na miesiąc przed klasyfikacją semestru pierwszego.

Gorąco Państwa zachęcam do udziału w spotkaniach.

Z wyrazami szacunku

Ewa Witecka

dyrektor szkoły

 

Zmiana terminu spotkań z Wychowawcami nastąpiła z przyczyn niezależnych od szkoły.

Share

Akcje charytatywne

W ubiegłym tygodniu na terenie szkoły zostały przeprowadzone dwie akcje charytatywne.

Pierwsza z nich została zorganizowana  pod hasłem ,,Dzieci zdrowe – dzieciom chorym”  i była kolejnym etapem działań  w ramach współpracy ze szkołą przyszpitalną działającą w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w organizację i przygotowanie Mikołajkowego Kiermaszu Słodkości dla dzieciaków przebywających w szpitalu.

Po raz kolejny uczniowie klas I, II I III naszej szkoły wzięli udział w XIX już  edycji akcji ,,Wszystkie dzieci są kochane” zorganizowanej przez Towarzystwo Powszechnej Pomocy ,,Serce”, ODN oraz SU III LO w Tarnowie. W ramach tego przedsięwzięcia udało się   skompletować 17 paczek mikołajkowych, które w piątek zostały przekazane do Biura Organizatora akcji.

Święty Mikołaj wręczy je w dniu 6 grudnia dzieciom z rodzin ubogich oraz podopiecznym ośrodków terapeutycznych.

Za Wasze wielkie serducha , otwarte na potrzeby innych serdecznie dziękujemy…

Share

Uwaga! Pełnoletni Uczniowie!

XV Akcja Charytatywna Tarnowska Kropla ,,Święty Mikołaj inaczej… dzieląc się szpikiem dajesz życie”.

W najbliższą środę 6 grudnia możecie  dołączyć do potencjalnych honorowych dawców szpiku kostnego polskiego  Rejestru PL-3, Ośrodka Dawców Szpiku Medigen z Warszawy, Fundacji Przeciwko Leukemii z Warszawy  i Stowarzyszenia ,,Kropla”z Tarnowa.

Chętnych prosimy o kontakt z p. mgr Bożeną Ciurej lub z p. mgr Anną Krakowską.

Wyjście będzie zorganizowane!!!!

Zbiórka środków czystości dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej.

W odpowiedzi na apel tarnowskiego Stowarzyszenia Kropla w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie w naszej szkole zorganizowana będzie zbiórka środków czystości dla małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii  i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej.

Szampony, mydła w płynie, pampersy, chusteczki higieniczne i inne środki czystości i higieny osobistej prosimy przekazywać do p. Bożeny Ciurej lub p. Anny Krakowskiej.

Dziękujemy!

Share

Mikołajkowe Targi Pracy

29 listopada uczniowie klas 3A i 3C wzięli udział w MIKOŁAJKOWYCH TARGACH PRACY w obiektach Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie. Przy stoiskach wystawienniczych mieli możliwość uzyskania informacji na temat pracy stałej i krótkoterminowej prezentowanej przez przedstawicieli firm lokalnych i ogólnopolskich. Uczniowi mogli skorzystać z usług doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Podczas spotkania zaprezentowana została sieć Eures, która oferuje zatrudnienie w krajach Unii Europejskiej. 

Share
1 2 3 221