Tarnów Pierwszy Niepodległy

30 października przypada Święto Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe” Dzień Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali happening , którego celem było przybliżenie mieszkańcom Tarnowa tego regionalnego święta. przebrani w stroje z epoki rozdawali materiały promujące to wydarzenie. Ulotki i naklejki otrzymaliśmy dzięki Fundacji Pro Patria Semper z Tarnowa, a Wiadomości Tarnowskie od Wydziału Komunikacji Społecznej miasta Tarnowa. W akcji wzięli też udział członkowie grupy rekonstrukcyjnej Wataha Rycerska im. Jana Tarnowskiego z Tarnowa, którzy z naszymi uczniami na rynku odegrali scenę rozbrojenia żołnierzy Austriackich. Pomysłodawczynią happeningu była Aleksandra Hanak z klasy 4b. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i za rok liczymy na więcej.

Skip to content