Otwarte Wojewódzkie Zawody w strzelectwie sportowym

Tarnowska Szesnastka może poszczycić się Złotymi Medalami w kategoriach indywidualnej i zespołowej w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich „O srebrne muszkiety 2022” na szczeblu wojewódzkim.

Nasi zdolni kadeci rywalizowali w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów w postawie leżącej (odległość strzelania – 50 m) uzyskując najlepsze wyniki podczas zawodów.

W kategorii indywidualnej chłopców bez licencji, zaszczytne I miejsce zdobył uczeń klasy 3A o profilu wojskowym Hubert Kołkowski, który podczas rywalizacji uzyskał 585,2 pkt.

Drugie miejsce wywalczył uczeń klasy 2A Wiktor Ujejski, który uzyskał 559 pkt., natomiast trzecie miejsce zajął Kacper Jedynak z wynikiem 544,3 pkt.

W kategorii zespołowej, chłopcy okazali się również niepokonani zajmując I miejsce.

Tym sposobem nasi uczniowie zdominowali etap wojewódzki i już rozpoczynają przygotowania do Finału Centralnego, który planowo ma się odbyć w październiku tego roku.