Uczniowie klas pożarniczych na Gminnym Obozie Szkoleniowym OSP Tuchów

24 sierpnia zakończył się tygodniowy gminny obóz szkoleniowy MDP, którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie.  Wśród 54 uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy pierwszej o profilu pożarniczym.  Przez cały turnus prowadzone były zajęcia programowe. W trakcie kolejnych dni obozowych stałym i nieodłącznym elementem harmonogramu był poranny apel, podczas którego przy dźwiękach hymnu Rycerze Floriana podnoszono flagę ZOSP RP na maszt. W ramach zajęć programowych nie mogło zabraknąć teorii i ćwiczeń praktycznych związanych z szeroko pojętym pożarnictwem i ratownictwem. Dla naszych uczniów była to nie tylko wspaniała zabawa i przygoda, ale przede wszystkim okazja do zdobycia doświadczenia.

Skip to content