W te Święta pokaż komuś, że jest kochany…

Okres przedświąteczny to czas , w którym chętniej niż zwykle pomagamy potrzebującym. Wzorem ubiegłych lat od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy w naszej szkole cykl akcji charytatywnych pod wspólnym hasłem ,,W te Święta pokaż komuś, że jest kochany…”

W pierwszej z nich organizowanej  pod hasłem ,,Wszystkie dzieci są kochane” będziemy kompletować paczki, które św. Mikołaj wręczy w dniu 6 grudnia dzieciom z rodzin ubogich oraz podopiecznym ośrodków terapeutycznych.

W drugiej, przebiegającej pod hasłem ,,Dzieci zdrowe- dzieciom chorym”, sprzedając własnoręcznie upieczone słodkości zbierzemy fundusze przeznaczone na pomoc dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym szkoły przyszpitalnej w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie.  

Organizatorami akcji jest SK Wolontariatu pod opieką mgr Anny Krakowskiej oraz Samorząd Uczniowski .

Pamiętajmy! Warto pomagać …

Share

Dzień Dziecka inaczej – Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Tradycyjnie, już czwarty rok z rzędu, w dniu 1 czerwca młodzież naszej szkoły uczestniczyła  w akcji  ,, Kropla z serca na Dzień Dziecka”. W tym dniu pełnoletni uczniowie naszej szkoły dzielą się z potrzebującymi, najwspanialszym darem- cząstką samego siebie-krwią, która jest niezastąpionym lekiem ratującym życie. W tym roku dla chorych i poszkodowanych dzieci w wypadkach samochodowych, przekazaliśmy 4500 ml pełnej krwi. Dla większości z nas  był to pierwszy i na pewno nie ostatni kontakt z ideą honorowego krwiodawstwa.

Pomaganie jest fajne!!!! Pomagaj i Ty!!!!

mgr Anna Krakowska opiekun PCK w XVI LO

Share

Wizyta w szkole przyszpitalnej Szpitala św. Łukasza w Tarnowie

Z okazji zbliżającego sie Dnia Dziecka członkowie SK PCK po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedzili małych pacjentów z Zespołu Specjalnych Szkół Przyszpitalnych. Tym razem uczennice z klas I a i II e o specjalności ratownictwo przedmedyczne przeprowadziły pokaz i ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży-pacjentów szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Wizyta naszych uczniów była nie tylko oderwaniem się  od szpitalnej rzeczywistości, ale również ważną lekcją  radzenie sobie sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Opiekun uczniów mgr Anna Krakowska

 

Share

Akcja charytatywna ,,Złotówka na budowę hospicjum” w Tarnowie

Począwszy od 17 maja  w ramach V Akcji Charytatywnej ,,Złotówka na budowę hospicjum” na terenie naszej szkoły trwać będzie zbiórka środków pieniężnych przeznaczonych na budowę pierwszego w Tarnowie hospicjum stacjonarnego Via Spei.

Organizatorami akcji są Fundacja Kromka Chleba oraz Centrum Wolontariatu „Empatia”, a koordynatorem szkolnym opiekun i członkowie SK PCK działającego w naszej szkole.

Hospicjum będzie służyło chorym, których nie brak, mimo coraz bardziej zaawansowanych metod leczenia nowotworów. Osoby nieuleczalnie chore znajdą tu profesjonalną opiekę medyczną, psychologiczną i duchową.

Liczymy na wsparcie akcji przez społeczność  XVI LO i z góry dziękujemy za współpracę i solidarność z osobami potrzebującymi naszej pomocy i życzliwości.

Opiekunem grupy wolontariatu w szkole jest mgr Anna Krakowska.

Share

Wielkanoc z PCK

Zakończyła się kolejna już, szkolna edycja akcji charytatywnej  ,,Wielkanoc z PCK”.  Akcja ma na celu przekazanie paczek zawierających artykuły żywnościowe najuboższym rodzin z naszego miasta i jest odpowiedzią na apel Zarządu Rejonowego PCK dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i ochoczo odpowiedzieli na prośbę członków SK PCK,  ofiarowując zarówno indywidualnie jak i klasowo,  produkty żywnościowe o długim okresie przydatności do spożycia. Wszystkie dary przed Świętami dotarły do potrzebujących.

Wszystkim, którzy wsparli tę akcję charytatywną serdecznie dziękujemy.

Opiekun akcji  mgr Anna Krakowska

Share

Tarnowska Gala Wolontariatu – Wolontariusz roku 2016

,, Bez słów, bez kazania, bez rozgłosu,

w milczeniu, dobrym przykładem

Można ludziom  czynić

Nieskończenie wiele dobrego”.

9 grudnia w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyła się niezwykła uroczystość:  V Gala Wolontariatu ,,Wolontariusz Roku 2016”.  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnowa p. Roman Ciepiela.  Spotkanie było doskonałą okazją do promowania altruistycznych postaw młodzieży szkolnej i dorosłych, którzy swoim zachowaniem  i bezinteresowną pomocą  mogą być wzorcem dla innych.

Uroczystość zgromadziła najbardziej aktywnych wolontariuszy, którzy za swoją działalność  otrzymali wyróżnienia i nagrody.  Obserwując zaangażowanie tych osób zyskuje się wiarę w młode pokolenie.  Stają się oni dowodem na to, że istnieją wartości wyższe, które choć wymagają z naszej strony poświęcenia, to dają mnóstwo satysfakcji.    

Jedną z osób wyróżnionych w czasie Gali  była uczennica naszej szkoły,  klasy II e Patrycja Klimek. Serdecznie gratulujemy Patrycji miejsca w zaszczytnym gronie nagrodzonych. Doceniamy poświęcenie, wielkość serca i otwartość na potrzeby innych. Życzymy wiele sił do dalszej pracy wolontariackiej.

Opiekunem grupy wolontariatu, jest mgr Anna Krakowska, pierwsza osoba, która zaszczepia w uczniach te najwspanialsze wartości „ czynienia nieskończenie wiele dobrego”.

Share

W te Święta pokaż komuś, że jest kochany…

Z dniem 1 grudnia zakończyły się w naszej szkole dwie mikołajkowe akcje charytatywne organizowane przez członków SK PCK.

W pierwszej z nich organizowanej  pod hasłem ,,Wszystkie dzieci są kochane” zbieraliśmy paczki, które św. Mikołaj wręczy w dniu 6 grudnia dzieciom z rodzin ubogich oraz podopiecznym ośrodków terapeutycznych. W sumie udało nam się przekazać organizatorom akcji 16 paczek sporządzonych przez klasy: I a, I b, I c, II c, II b, II c, II d,  II e,  III a, III b i III c.   

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w ten rodzaj przedświątecznej pomocy składamy gorące podziękowania. Za szczególne wsparcie tej akcji dziękujemy uczniom klasy II b, którzy przekazali aż 7 paczek mikołajkowych.

Dziękujemy również wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy sprawią, że na twarzach chorych dzieci ze szkoły przyszpitalnej szpitala św. Łukasza pojawi się uśmiech. Mamy wszyscy nadzieję, że ogromną radość sprawią dzieciakom pluszaki i własnoręcznie wykonane słodkości, które tak licznie przynosiliście przez ostatnie dni. 

Wszystkie te prezenty w dniu 30 listopada zostały przekazane organizatorom akcji

,,Dzieci zdrowe- dzieciom chorym”.

Pamiętajmy!  Warto pomagać …

Inspiratorem i organizatorem akcji tych zakończonych i tych jeszcze w trakcie jest opiekun SKPCK mgr Anna Krakowska

YouTube Preview Image

Share

II edycja akcji ,,W te Święta pokaż komuś, że jest kochany…”

Czas szybko mija i już za kilka tygodni z radością przezywać będziemy Święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas miłości, braterstwa, przyjaźni i wyjątkowej otwartości na innych.

Podobnie jak w zeszłym roku,  w naszej szkole będą miały miejsce różne akcje charytatywne, prowadzone przez SK PCK, dzięki którym pomożemy pomóc najbardziej potrzebującym i sprawić, aby poczuli się kochani …

Wszystkie klasy I, II i III zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu  pod hasłem  ,,Wszystkie dzieci są kochane”.

Celem jest zaproszenie i obdarowanie mikołajkowymi prezentami  w dniu 6 grudnia ok. 500 dzieci z ubogich rodzin oraz dzieci leżących i chorych, których Mikołaj odwiedzi osobiście. Tym sposobem włączymy się XVIII finał w akcji organizowanej prze Towarzystwo Powszechnej Pomocy ,,Serce”, MCDN w Tarnowie oraz samorząd Uczniowski III LO. Każdą klasę prosimy o przygotowanie przynajmniej jednej paczki wg spisu przekazanego przewodniczącym samorządów klasowych.

Tradycyjnie już przed Świętami młodzież ze SK PCK XVI LO odwiedza również dzieci ze szkoły przyszpitalnej szpitala św. Łukasza w Tarnowie włączając się tym samym w akcję

,,Dzieci zdrowe – dzieciom chorym”.

W tym roku chcielibyśmy obdarować dzieciaki pluszakami, które sprawią, że często długotrwały pobyt w szpitalnej sali będzie łatwiejszy. Prosimy o przekazywanie pluszowych maskotek do mgr  Anny Krakowskiej  lub wolontariuszy SK PCK. O terminie zbiórki poinformujemy w osobnym komunikacie.

Pamiętaj! Ty też możesz pomóc i sprawić, że ktoś się uśmiechnie…

Share
1 2 3 6