Konkurs Wiosną czas na zdrowie

W dniu 31 marca w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „WIOSNĄ CZAS NA ZDROWIE”. Zadaniem każdej klasy było przebranie się od stóp do głowy w kolorze dowolnego owocu, warzywa lub przyniesienie ulubionego owocu, warzywa i zrobienia sobie z nim zdjęcia. Ocenie podlegał pomysł i ilość osób uczestniczących z danej klasy. Rozstrzygnięcie konkursu przez gimnazjalistów w Dni Otwarte Szkoły.

 

 

Share

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół średnich – TURBOLANDESKUNDE

W dniu 24.03.2017 w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie został przeprowadzony II etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół średnich „TurbolandeskundeWędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tegorocznej edycji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Szwajcarii.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Zofia Ryczek (1b), Klaudia Dziarmaga (1b) oraz Maciej Wardzała (1b) wykazała się wiedzą w zespołowej rywalizacji odpowiadając na pytania z różnorodnych dziedzin (np. geografii, historii, gospodarki Szwajcarii) zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytut Goethego. Ogólnopolski finał odbędzie się 4 czerwca 2017 r. w Instytucie Goethego w Krakowie.  

Zdjęcia i relacja dostępne na stronie PSNJN- Oddział Tarnów

http://psnjn.org/pl/turbolandeskunde-w-tarnowie-wyniki-etapu-regionalnego/

Serdecznie gratulujemy!!!

Share

Konkurs pod hasłem „Wiosną czas na zdrowie”

ZAPRASZAMY KLASY PIERWSZE I DRUGIE W DNIU 31 MARCA PO DŁUGIEJ PRZERWIE DO SALI GIMNASTYCZNEJ NA KONKURS POD HASŁEM „WIOSNĄ CZAS NA ZDROWIE”.

KAŻDĄ KLASĘ PROSIMY O:

 

  1. Przebranie się od stóp do głowy w kolorze dowolnego owocu lub warzywa (każda osoba z klasy)
  2. Przyniesienie ulubionego owocu lub warzywa do zrobienia sobie z nim zdjęcia

 

Każda osoba z klasy wybiera sobie odpowiednią dla siebie opcję.

Spotykamy się w sali gimnastycznej na zrobienie zdjęcia klasowego.

Ocenie podlega pomysł i ilość osób uczestniczących z danej klasy.

Rozstrzygnięcie konkursu przez gimnazjalistów w Dni Otwarte Szkoły.

 

 ZACHĘCAMY DO ZABAWY !!!

Share

Grupy medyczne z klas Ia i IIe na zajęciach w ramach Dni Otwartych UJ w Krakowie

W piątek 24 marca uczniowie z grup medycznych wzięli udział w zajęciach prowadzonych w ramach Dni Otwartych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Najpierw udaliśmy się do Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej, gdzie wysłuchaliśmy wykładu z neurobiologii  wygłoszonego przez profesora G. Hessa ,, Stres a plastyczność mózgu”. Uczestniczyliśmy również w prezentacjach poszczególnych wydziałów , które miały charakter pokazów, dyskusji i zajęć warsztatowych.

Następnie w Wydziale Nauk o Zdrowiu wzięliśmy czynny udział w zajęciach organizowanych przez Laboratorium Umiejętności Pielęgniarskich, Pracownię Podstaw Opieki Położniczej, Zakład Fizjologii Medycznej, Ratownictwa Medycznego oraz Instytut Fizjoterapii.

Czasu wystarczyło również na krótki spacer po krakowskim Rynku …

Share

Stop pożarom lasów!

W sobotę 25 marca uczniowie klas pożarniczych i medycznych, wspierani przez klasy policyjne wzięli udział w akcji Stop pożarom lasów. Happening zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną w Tarnowie, odbył się w centrum handlowym Gemini Park i miał na celu propagowanie właściwych zachowań w okresie wiosennym, szczególnie podatnym na wypalanie traw, które stanowi zagrożenie dla fauny i flory zamieszkującej tereny leśne i nie tylko. Podczas akcji rozdawano ulotki informujące o zakazie wypalania traw, a wszyscy chętni mogli wziąć udział w edukacyjnych zabawach zorganizowanych przez straż oraz naszą szkołę.

Dziękujemy PSP w Tarnowie za zaproszenie, a centrum Gemini za pomoc w organizacji.

Share

Zebrania

Szanowni Państwo!

Rodzice Uczniów klas I, II i III

Uprzejmie przypominam i zapraszam na zebrania wywiadowcze,  spotkania z Wychowawcami  i konsultacje z Nauczycielami uczącymi w liceum w dniu 27 marca 2017 r. Zebrania rozpoczynają o godz. 16.30 (klasa 3D o godz. 16:00) w salach wg harmonogramu (tablica ogłoszeń).

Ewa Witecka

dyrektor szkoły

Share

Warsztaty Ty też masz wpływ – czyli jak tworzyć kulturalne inicjatywy społeczne

23 marca klasa 2C wzięła udział w warsztatach ‚Ty też masz wpływ- czyli jak tworzyć kulturalne inicjatywy społeczne’. Zajęcia warsztatowe miały na celu pokazanie uczniom na czym polegają inicjatywy społeczne, jak je realizować, jak przejść od teorii do praktyki. Największym atutem zajęć było zaangażowanie wszystkich uczniów w pracę w grupach, rozwijanie kreatywności i uwrażliwienie uczniów na problemy społeczne i pokazanie im sposobów na czynne działanie w społecznościach lokalnych.

Share
1 2 3 4