Spelling Competition

Angielski jest pięknym językiem ale jego ortografia nie najłatwiejsza. Dziwne kombinacje liter, a do tego wymowa nie zawsze wiernie odpowiada pisowni. Można nie mieć problemu podczas rozmowy, ale kiedy przyjdzie moment, żeby coś napisać, wiedzę ortograficzną czeka poważny egzamin.

W dniu 11 marca 2016 r. w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie odbył się konkurs ortograficzny z języka angielskiego dla uczniów gimnazjum miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz uczniów XVI LO.

Konkurs miał formę dyktanda w języku angielskim, a jego celem było zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań i ambicji, jak również pozytywnej rywalizacji.

Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. Oto uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium:

I miejsce: Jakub Kania – Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum w Tarnowie

II miejsce: Sylwia Wadas – Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum w Tarnowie

III miejsce: Aleksandra Kolano – Gimnazjum w Szczucinie

Serdecznie gratulujemy zarówno uczestnikom jak i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu. Życzymy sukcesów i zapraszamy za rok.

Share

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego pn. „Matematyczne igraszki” w roku szkolnym 2015/2016

Organizator:

XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie.

Szczegóły konkursu:

konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych w szczególności klas trzecich miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego, konkurs „Matematyczne igraszki” jest dwuetapowy.

Przebieg konkursu

  • I etap – eliminacje szkolne
  • II etap – międzyszkolny (finałowy)

Terminarz:

Zgłoszenie udziału szkół – do 18.12.2015 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym na adres matematyczne_igraszki@interia.pl lub faxem pod nr 14 688 90 55.

Eliminacje szkolne – 10.02.2016 r. o godzinie 9.00.

Etap finałowy – marzec 2016 – odbędzie się w budynku: XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej Al. Solidarności 18, 33-100 Tarnów.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – do końca marca 2016 r.

Regulamin i dokładne informacje dotyczące konkursu: regulamin 

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy!

Share

Dyktando językowe – konkurs języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych

angielski1XVI Liceum Ogólnokształcące imienia Armii Krajowej w Tarnowie organizuje konkurs języka angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z Tarnowa i jego okolic.

Konkurs będzie miał formę dyktanda językowego bazującego na materiale znanych lektur z serii Penguin Readers. Pierwszy jego etap odbędzie się dnia 19 lutego 2016 r. w szkołach macierzystych uczniów biorących w nim udział. Przedstawiciele szkół wyłonieni w tym etapie wezmą udział w finale, który odbędzie się w budynku organizatora konkursu – XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie przy al. Solidarności 18 w dniu 11 marca 2016 r.

Mamy nadzieję, że atrakcyjna forma konkursu, która wykorzystuje naturalnie zdobytą wiedzę uczniów wszystkich szkół sprawi, iż będzie się on cieszył jeszcze większą niż popularnością niż poprzednie edycje.

Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody.

Konkurs jest objęty patronatem wydawnictwa Pearson.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Regulamin konkursu dyktando językowe 2015

Zakres tematyczny konkursu

Protokół konkursu

Share

Finał konkursu Matematyczne igraszki

Kolejne „Matematyczne igraszki” już za nami! W środę 18 marca 2015 r. w naszej szkole miał miejsce finał III edycji konkursu, w którym udział wzięła liczna reprezentacja gimnazjalistów z całego powiatu tarnowskiego oraz miasta Tarnowa. Uczestnicy zmagań zmierzyli się nie tylko z matematyką, gdyż rywalizacja podzielona została na dwie części. Pierwsza składała się z szeregu paneli tematycznych rozmieszczonych w osobnych salach. Do zadań matematycznych z fizyki, geografii, chemii, informatyki oraz podstaw przedsiębiorczości uczniowie przystępowali w mniejszych grupach. Wspólne przemierzanie szkolnych korytarzy w drodze do kolejnych przystanków wypełnione było serdecznością i rozmowami uczestników. Etap drugi, już w formie arkusza konkursowego, polegał na samodzielnym rozwiązaniu zadań z matematyki. O wynikach „Matematycznych igraszek” przekonamy się już niebawem.

Wyniki konkursu zostaną wysłane do szkół, a w najbliższy wtorek (24.03) odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym. Wszystkim uczestnikom zmagań oraz przybyłym do naszej szkoły serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę towarzyszącą tej zdrowej rywalizacji. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

Share

Wyniki eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Mamy już wyniki eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

I miejsce – Wiktoria Pilarska

II miejsce – Zofia Barszczowska

III miejsce – Karolina Petela

Zwyciężczynie są uczennicami gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Wiktoria Pilarska i Zofia Barszczowska będą reprezentować Miasto Tarnów na eliminacjach powiatowych OTWP.

Laureatki eliminacji otrzymały ciekawe nagrody, natomiast niespodzianką dla wszystkich uczestników Turnieju była wycieczka do Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie. Atrakcji nie brakowało!

Share

Konkurs z języka angielskiego pt. Dyktando językowe

O języku angielskim mówi się, że jest językiem komunikacji. Dlaczego? Dlatego, ponieważ wydaje się że wszyscy ludzie na całym świecie zgodzili się używać języka angielskiego do porozumiewania się ze sobą. W dniu 13 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs dla gimnazjalistów z Tarnowa i okolic pt. ” Dyktando Językowe”. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego nie tylko podczas dyktanda ale i zajęć z David’em Cowie (gościem specjalnym ze Szkocji?

Ogłoszenie wyników w piątek 20 marca 2015 roku o godz 10.00.
Zapraszamy uczniów szkół: Gimnazjum nr 2 im. C.K Norwida w Bochni, Niepublicznego Niepłatnego Gimnazjum w Tarnowie i Zespołu Szkół- Gimnazjum im. Jana Pawła w Olszynach.
Gratulujemy !!!!

Share

Konkurs z języka angielskiego pt. „Dyktando językowe”

Serdecznie zapraszamy uczniów zakwalifikowanych do etapu finałowego konkursu z języka angielskiego pt. „DYKTANDO JĘZYKOWE” wraz z opiekunami – nauczycielami języka angielskiego na finał konkursu, który odbędzie się 13 marca 2015 roku (piątek) w siedzibie XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Al. Solidarności 18.

Etap finałowy rozpocznie się o godz. 10.00.

Wyniki etapu finałowego zostaną przekazane telefonicznie i zwycięzców zaprosimy na uroczyste wręczenie nagród w dniu 20 marca 2015 roku  (piątek) o godz. 10.00.

POWODZENIA !!!!

Wykaz szkół zakwalifikowanych do konkursu:

1. Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu

2. Publiczne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Uszwi

3. Publiczne Gimnazjum im. bł. ks. Józefa Kowalskiego w Siedliskach

4. Zespół Szkół Publicznych w Jastrzębi

5. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Biadolinach Radłowskich

6. Gimnazjum nr 1 w Zespole szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie

7. Zespół Szkół- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Olszynach

8. Gimnazjum nr 11 im. R. Brandstaettera w Tarnowie

9. Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum w Tarnowie

10. Gimnazjum nr 2 im. C.K Norwida w Bochni

Share
1 2 3 6