XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Szkoły gimnazjalne

Zakwalifikowani do II etapu konkursu pn. „Przyszłość przeszłością pisana – historia AK”

W wyniku oceny prac Komisja zakwalifikowała do II etapu następujące szkoły:

Gimnazjum nr 1 w Tarnowie – zespół 1

Gimnazjum nr 2 w Tarnowie – zespół 1, zespół 2

Gimnazjum nr 4 w Tarnowie – zespół 1, zespół 2

Gimnazjum nr 10 – zespół 1.

Informacje o zakwalifikowaniu się uczniów zostały przesłane do szkół i opiekunów drużyn drogą e-mailową.

Share

Etap finałowy konkursu dla gimnazjalistów pt. „Dyktando Językowe”

21 marca 2014 w naszej szkole odbył się etap finałowy konkursu dla gimnazjalistów pt: „Dyktando Językowe”. O wynikach poinformujemy telefonicznie jutro, tj w środę.  Na uroczyste wręczenie nagród zapraszamy Laureatów dnia 28. marca (piątek) na godz. 9.00 do budynku  XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie. Poniżej zamieszczamy fotorelację z finału szkolnego.

Share

Czy można igrać matematyką?

Humaniści odpowiedzą, że tak, matematycy, że nie, bo matematyka to królowa nauk, jak można igrać z królową??

A właśnie można. Pokazali to  uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy przystąpili do konkursu pn. „Matematyczne igraszki”. I o dziwo wcale to nie było łatwe.

Najlepsi z najlepszych  musieli  się zmierzyć nie tylko z matematyką, ale także z przedmiotami pokrewnymi. Wszyscy uczestnicy konkursu przeszli przez kilka paneli tematycznych z fizyki, geografii, chemii, informatyki  i podstaw przedsiębiorczości.

Panele udowodniły, że każda dziedzina wiedzy, nawet język polski jest pochodną matematyki. No cóż koło się zamyka, wracamy do punktu wyjściowego – matematyka jest najważniejsza.

Lista Laureatów – Gratulujemy zwycięzcom!!, dziękujemy opiekunom!!

Lokaty

I      Krzemiński Adrian

II     Krupski Wojciech

III    Sroka Jakub

III    Wróblewska Anna

V     Kras Żaneta

VI    Petelicka Maria

VII   Baranek Marcin

VIII Wrona Magdalena

IX    Zunica Mateusz

X     Furtak Adam

Gorąco dziękuję mgr Renacie Nowak, wicedyrektorce XVI LO,  za pomysł konkursu, organizację, przygotowanie całości. Paniom mgr Agnieszce Furmańskiej i mgr Katarzynie Porosło za współorganizację i pomoc na każdym odcinku działania.

Szczególnie dziękuję mgr Halinie Łętce – nauczycielowi 11 Gimnazjum w Tarnowie za programowe podpowiedzi i ciekawe pomysły organizacyjne konkursu.

Dyrektor XVI LO

Ewa Witecka

Share

Dyktando językowe

Serdecznie zapraszamy uczniów zakwalifikowanych do etapu finałowego konkursu języka angielskiego pt: „Dyktando Językowe” oraz ich opiekunów (nauczycieli języka angielskiego) do budynku XVI LO im. Armii Krajowej (Al. Solidarności 18) w piątek, 21. marca 2014 r.

Etap finałowy rozpocznie się o godz. 9.00, a w tym czasie zapraszamy opiekunów – nauczycieli języka angielskiego na spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa Pearson, p. Beatą Kozioł.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału zostali poinformowani telefonicznie i mailowo w  zeszłym tygodniu. Wyniki etapu finałowego zostaną przekazane telefonicznie, a zwycięzców zaprosimy na uroczyste wręczenie nagród dnia 28 marca br.

POWODZENIA!!!

Share

Finał konkursu Matematyczne igraszki

Share

Konkurs „Mapa”

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu na wykonanie Mapy Najbardziej Niebezpiecznych Miejsc Związanych z Ruchem Kołowym i Ruchem Pieszych w Tarnowie został Sebastian Woźniak z Publicznego Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózki w Woli Radłowskiej. Serdecznie gratulujemy Sebastianowi, składamy również podziękowanie na ręce opiekuna, pana Andrzeja Kosmana za trud włożony w pomoc okazaną laureatowi konkursu.

Share