„Herbert znany i nieznany”- konkurs recytatorski dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych

Organizatorem konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów jest XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie.

Cele konkursu:

– upowszechnienie twórczości Zbigniewa Herberta,

– uwrażliwienie na piękno literatury polskiej,

– popularyzacja poezji wśród młodzieży,

– rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Każda szkoła może wyłonić swoją reprezentację liczącą nie więcej niż 2 uczniów. Każdy z uczestników przygotowuje do oceny jeden utwór poetycki, który nagrywają na płytkę DVD. Można korzystać również z rekwizytów i podkładu muzycznego, a nagrania dokonać zarówno w pomieszczeniu jak i w plenerze. Liczymy na inwencję twórczą.

Czas recytacji nie może przekroczyć 7 min. Uczniowie zobligowani są do przesłania swoich prezentacji na płytkach na adres szkoły:

 XVI LO im. Armii Krajowej ,

Al. Solidarności 18,

33-100 Tarnów

w nieprzekraczalnym terminie do 12.04.2017 r.

Szkoła zobligowana jest do opisu dostarczonej płytki (imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa placówki, imię i nazwisko opiekuna oraz adres mailowy szkoły).

Jury oceniając prezentacje uczestników będzie uwzględniać:
– interpretację i dobór repertuaru,
– elementy artystyczne, językowe i wizualne.

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie laureatów oraz przesłanie informacji o wynikach nastąpi 24.04.2017 r. na adres mailowy szkoły.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 19.05.2017 r., kiedy nasza szkoła- XVI LO obchodzi Dzień Kadeta.

Share

„Mannequin Challenge” – konkurs dla szkół gimnazjalnych

Drogi Gimnazjalisto!! Uczniu klasy trzeciej !!

zabawa w sieci to właśnie propozycja skierowana do CiEbie

Po co kręcić filmiki, na których nic się nie dzieje , a w tle cały czas leci ta sama muzyka? Myślicie, że to nuda?

To najgorętszy trend w Waszym ukochanym internecie!

Mowa o Mannequin Challenge – najpopularniejszej ostatnio zabawie, polegającej na nagrywaniu komórką scenek, podczas których biorący w nich udział ludzie zastygają w pozach niczym manekiny.

Młodzi Przyjaciele !

znając Waszą pomysłowość, i chęć do świetnej zabawy zapraszamy do konkursu pn. „Mannequin Challenge”. To wyzwanie, które w sieci stało się super popularne, teraz jest w Waszym zasięgu.

Otwórz Regulamin  konkursu i bez zastanowienia  złóż ofertę uczestnictwa.

Mannequin Challenge robi wrażenia! , a XVI LO czeka na Twój pomysł.

Regulamin konkursu „Mannequin Challenge” – pobierz

Share

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów gimnazjów z terenu Miasta Tarnowa – edycja 2017

Dyrekcja XVI Liceum Ogólnokształcącego uprzejmie informuje,
że w dniu 3 marca 2017 roku o godzinie 9.00
w naszej szkole (Al. Solidarności 18)
 odbędą się pisemne (test wyboru) Eliminacje Miejskie
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
dla uczniów gimnazjów z terenu Miasta Tarnowa.

Nadzór merytoryczny nad turniejem sprawuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego także kształtowanie umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Szczegółowy Regulamin Turnieju znajduje się na stronie Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP www.zosprp.pl w dziale: prawo / regulaminy.

Materiały szkoleniowe o tematyce pożarniczej oraz przykładowe zadania testowe Turnieju
z poprzednich lat znajdują się na wielu stronach internetowych. Podręczniki można nabyć w Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie. Informacji w tym zakresie udziela również Wydział Operacyjno Szkoleniowy KM PSP w Tarnowie, gdzie można odebrać zestawy zadań testowych i regulamin OTWP na płycie CD.

Dla uczestników eliminacji przewidziane są nagrody rzeczowe i wycieczka do Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie. Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca reprezentować będą Miasto Tarnów na Eliminacjach Powiatowych OTWP, które odbędą się 17 marca br.

Do udziału serdecznie zapraszamy po 3 uczniów z każdego tarnowskiego gimnazjum. Zgłoszenia udziału na tydzień przed eliminacjami prosimy składać osobiście bądź telefonicznie w sekretariacie XVI LO (Al. Solidarności 18, 33-100 Tarnów, tel./fax.: 146889055, e-mail: sekret16lo@umt.tarnow.pl ).

Share

Spelling Competition

Angielski jest pięknym językiem ale jego ortografia nie najłatwiejsza. Dziwne kombinacje liter, a do tego wymowa nie zawsze wiernie odpowiada pisowni. Można nie mieć problemu podczas rozmowy, ale kiedy przyjdzie moment, żeby coś napisać, wiedzę ortograficzną czeka poważny egzamin.

W dniu 11 marca 2016 r. w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie odbył się konkurs ortograficzny z języka angielskiego dla uczniów gimnazjum miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz uczniów XVI LO.

Konkurs miał formę dyktanda w języku angielskim, a jego celem było zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań i ambicji, jak również pozytywnej rywalizacji.

Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. Oto uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium:

I miejsce: Jakub Kania – Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum w Tarnowie

II miejsce: Sylwia Wadas – Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum w Tarnowie

III miejsce: Aleksandra Kolano – Gimnazjum w Szczucinie

Serdecznie gratulujemy zarówno uczestnikom jak i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu. Życzymy sukcesów i zapraszamy za rok.

Share

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego pn. „Matematyczne igraszki” w roku szkolnym 2015/2016

Organizator:

XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie.

Szczegóły konkursu:

konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych w szczególności klas trzecich miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego, konkurs „Matematyczne igraszki” jest dwuetapowy.

Przebieg konkursu

  • I etap – eliminacje szkolne
  • II etap – międzyszkolny (finałowy)

Terminarz:

Zgłoszenie udziału szkół – do 18.12.2015 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu zgłoszeniowym na adres matematyczne_igraszki@interia.pl lub faxem pod nr 14 688 90 55.

Eliminacje szkolne – 10.02.2016 r. o godzinie 9.00.

Etap finałowy – marzec 2016 – odbędzie się w budynku: XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej Al. Solidarności 18, 33-100 Tarnów.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – do końca marca 2016 r.

Regulamin i dokładne informacje dotyczące konkursu: regulamin 

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy!

Share

Dyktando językowe – konkurs języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych

angielski1XVI Liceum Ogólnokształcące imienia Armii Krajowej w Tarnowie organizuje konkurs języka angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z Tarnowa i jego okolic.

Konkurs będzie miał formę dyktanda językowego bazującego na materiale znanych lektur z serii Penguin Readers. Pierwszy jego etap odbędzie się dnia 19 lutego 2016 r. w szkołach macierzystych uczniów biorących w nim udział. Przedstawiciele szkół wyłonieni w tym etapie wezmą udział w finale, który odbędzie się w budynku organizatora konkursu – XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie przy al. Solidarności 18 w dniu 11 marca 2016 r.

Mamy nadzieję, że atrakcyjna forma konkursu, która wykorzystuje naturalnie zdobytą wiedzę uczniów wszystkich szkół sprawi, iż będzie się on cieszył jeszcze większą niż popularnością niż poprzednie edycje.

Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody.

Konkurs jest objęty patronatem wydawnictwa Pearson.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Regulamin konkursu dyktando językowe 2015

Zakres tematyczny konkursu

Protokół konkursu

Share

Finał konkursu Matematyczne igraszki

Kolejne „Matematyczne igraszki” już za nami! W środę 18 marca 2015 r. w naszej szkole miał miejsce finał III edycji konkursu, w którym udział wzięła liczna reprezentacja gimnazjalistów z całego powiatu tarnowskiego oraz miasta Tarnowa. Uczestnicy zmagań zmierzyli się nie tylko z matematyką, gdyż rywalizacja podzielona została na dwie części. Pierwsza składała się z szeregu paneli tematycznych rozmieszczonych w osobnych salach. Do zadań matematycznych z fizyki, geografii, chemii, informatyki oraz podstaw przedsiębiorczości uczniowie przystępowali w mniejszych grupach. Wspólne przemierzanie szkolnych korytarzy w drodze do kolejnych przystanków wypełnione było serdecznością i rozmowami uczestników. Etap drugi, już w formie arkusza konkursowego, polegał na samodzielnym rozwiązaniu zadań z matematyki. O wynikach „Matematycznych igraszek” przekonamy się już niebawem.

Wyniki konkursu zostaną wysłane do szkół, a w najbliższy wtorek (24.03) odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym. Wszystkim uczestnikom zmagań oraz przybyłym do naszej szkoły serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę towarzyszącą tej zdrowej rywalizacji. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

Share

Wyniki eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Mamy już wyniki eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

I miejsce – Wiktoria Pilarska

II miejsce – Zofia Barszczowska

III miejsce – Karolina Petela

Zwyciężczynie są uczennicami gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Wiktoria Pilarska i Zofia Barszczowska będą reprezentować Miasto Tarnów na eliminacjach powiatowych OTWP.

Laureatki eliminacji otrzymały ciekawe nagrody, natomiast niespodzianką dla wszystkich uczestników Turnieju była wycieczka do Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie. Atrakcji nie brakowało!

Share
1 2 3 6